Dzieje sięGłogów

Nadchodzą upały, na ochłodę będą wodne kurtyny1 min na czytanie

Nadchodzą upały, na ochłodę będą wodne kurtyny

Od dziś (17.06.) przez najbliższe kilka dni temperatura w powiecie głogowskim osiągać będzie ponad 30 stopni Celcjusza. Upały. – W  całym kraju będzie słonecznie i bardzo ciepło, a w piątek nawet upalnie. Piątek to pierwsze czerwcowe upały. Termometry pokazywać będą do 33 stopni Celcjusza – przekazuje biuro prasowe IMGW.

Dlatego zapadła decyzja o tym, aby w mieście ponownie wystawić wodne kurtyny. Podobnie jak to było w ubiegłych latach pojawią się takie na rynku przed ratuszem, na Placu Tysiąclecia oraz koło kościoła Miłosierdzia Bożego na osiedlu Piastów. – Prosimy o to, aby szanować te urządzenia. A wszelkie akty wandalizmu zgłaszać do ratusza lub na policję – apeluje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prasowa prezydenta.

Przed wysokimi temperaturami ostrzegają lekarze. Uważać na siebie muszą nie tylko starsze osoby, ale też te młodsze. – Zbyt długie przebywanie na słońcu bez okrycia głowy może doprowadzić nawet do udaru – ostrzega Waldemar Skibiszewski, ordynator oddziału pediatrycznego, który dodaje, że na Oddział Intensywnej Terapii trafiają również dzieci. Jakie są objawy? – To przede wszystkim bóle głowy, wymioty, oparzenia a nawet utrata przytomności – wymienia. Przypomina, że w trakcie upalnych dni ze słońca nie powinniśmy korzystać w godz. 10-15. – Pamiętajmy, że należy pić dużą ilość wody. To podstawa. I jeszcze używać różnych preparatów z filtrami, by dbać o naszą skórę – zaznacza ordynator.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się