Dzieje sięGłogów

Nadzwyczajna sesja w starostwie. Trzeba było dołożyć pieniędzy na inwestycje i edukację1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 511

O ponad 1 mln zł zwiększyły się dochody, a zatem i wydatki powiatu głogowskiego, głównie na edukację, transport i pomoc społeczną. Radni zatwierdzili tę zmianę na ostatniej nadzwyczajnej sesji (24.07.).

Z tych pieniędzy 100 tys. zł ma pójść na budowę otwartych stref aktywności, czyli faktycznie siłowni zewnętrznych w dwóch głogowskich szkołach – II LO oraz Zespole Placówek Szkolno–Wychowawczych. Do budżetu wprowadzono także pieniądze na zakup skrzynek uczniowskich w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych, modernizację gabinetu języka polskiego w II LO oraz modernizację sal lekcyjnych w innych szkołach, a także na zamontowanie klimatyzacji w auli I LO.

Poza tym powiat chce przeprowadzić aktualizację wyceny wartości Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Kolejne 3 tys. zł będzie na premie motywacyjne dla policjantów, a z Ministerstwa Pracy przyszło 83 tys. zł na nagrody dla pracowników urzędu pracy.

Następne 254 tys. zł przeznaczono na dostosowanie pomieszczeń w budynku przy ul. Folwarcznej na powiatowe centrum administracyjne w sumie pięciu domów dziecka, które będą w powiecie głogowskim.

Zwiększono o 40 tys. zł pulę na organizację sierpniowej imprezy „W cieniu kolegiaty” – pieniądze te przekazała fundacja Polska Miedź.

Przyklepali wszystko zgodnie z planem, tyle tylko, że radni z klubu PiS wstrzymali się od głosu.
DON

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się