Extra

Najcenniejsze Trofeum w Rękach Niemca 3 min na czytanie

Najcenniejsze Trofeum w Rękach Niemca 

Po rocznej przerwie spowodowanej globalną pandemią koronawirusa, do Las Vegas powróciły nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze – World Series of Poker. Kilka dni temu zakończył się najważniejszy turniej tego festiwalu (Main Event), a nowym mistrzem świata został Niemiec Koray Aldemir, który w nagrodę otrzymał złotą bransoletkę oraz $8,000.000!

Najcenniejsze Trofeum w Rękach Niemca 

World Series of Poker to wydarzenie, dla którego każdego roku do Las Vegas przyjeżdża tysiące pokerzystów z całego świata. Podczas festiwalu trwającego blisko dwa miesiące, rozgrywanych jest kilkadziesiąt turniejów w różnych odmianach pokera oraz ze zróżnicowanym wpisowym. W każdym z wydarzeń oprócz nagrody finansowej na zwycięzcę czeka złota bransoletka, która jest najcenniejszym trofeum pokerowym. Właśnie wizja wygrania bransoletki oraz miejsce w kartach historii pokera jest na tyle atrakcyjne, że

Chociaż jak wspomniano powyżej, każdego roku podczas WSOP rozgrywanych jest kilkadziesiąt turniejów, to jeden z nich cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. Mowa o turnieju głównym, czyli tzw. Main Evencie. Każdy kto chce zagrać w tym wydarzeniu musi liczyć się z wydatkiem w wysokości $10,000. Kwota wydaje się wysoka, ale biorąc pod uwagę olbrzymie nagrody, a także tytuł mistrza świata w pokerze przyciąga co roku wielu śmiałków.

Nie inaczej było również w tym roku. W turnieju WSOP Main Event 2021 rozgrywanym w Rio All-Suite Las Vegas Hotel & Casino udział wzięło 6650 graczy, co przełożyło się na gigantyczną pulą nagród w wysokości $62,011,250. Zmagania trwały aż dziewięć dni, aż ostatecznie poznaliśmy zwycięzcę turnieju, którym został 31-letni Koray Aldemir. Niemiec w przeszłości osiągał już wielkie sukcesy na scenie pokerowej, ale zwycięstwo w Main Evencie zapewniło mu największą wygraną pod kątem finansowym – $8,000,000.

Polacy w Turnieju Głównym

Festiwal World Series of Poker budzi zainteresowanie graczy z całego świata, w tym również z Polski. Warto tutaj podkreślić, że polscy pokerzyści zaliczają się do światowej czołówki w pokera i mają już na koncie olbrzymie sukcesy, chociaż żadnemu z nich nie udało się nigdy wygrać w tym prestiżowym turnieju.

W tegorocznych rozgrywkach ze względu na pandemię koronawirusa i problemy związane z podróżą do USA, Polaków było mniej niż zazwyczaj, co jednak nie oznacza że nie było ich wcale. W turnieju udział wzięli Jacek Pustuła oraz znany influencer, a także zawodnik FAME MMA – Amadeusz “FERRARI” Roślik. Niestety żadnemu z nich nie udało się dotrwać do strefy miejsc płatnych, chociaż Amadeusz bardzo dobrze rozpoczął turniej i w pewnym momencie dnia drugiego był jednym z liderów turnieju. 

Pokerowe marzenie dostępne już od kilku dolarów

Turniej World Series of Poker powróci do Vegas już za kilka miesięcy (pod koniec maja 2022 roku) i ponownie przyciągnie na start tysiące pokerzystów z całego świata. Wielu z tych graczy zacznie swoją drogę do spełnienia marzenia jakim jest udział w festiwalu znacznie wcześniej, w internecie. Chociaż wpisowe do Main Eventu wynosi $10,000, wielu uczestników płaci za udział w nim zaledwie ułamek tej kwoty. Wszystko dzięki turniejem kwalifikacyjnym, które odbywają się online.

Dla przykładu GGPoker, internetowy poker room online wysłał do Las Vegas 250 graczy. Przez kilka miesięcy użytkownicy tego serwisu mogli rywalizować w specjalnych turniejach z wpisowym zaczynającym się już od €1 i tym samym zapewnić sobie wejściówkę do najbardziej prestiżowego turnieju pokerowego na świecie.

Nie unika wątpliwości, że również w przyszłym roku wielu graczy zakwalifikuje się do turnieju właśnie w taki sposób. 

Zobacz inne

Więcej w Extra