Artykuł Informacyjny

Najciekawsze seriale policyjne3 min na czytanie

Najciekawsze seriale policyjne

Wolny wieczór można spędzać na różne sposoby. Jedni stawiają na wyjścia ze znajomymi, inni na darmowe gry hazardowe automaty bez rejestracji w kasynach. My mamy propozycję na sporo dni, a mianowicie najciekawsze seriale, które związane są z policją czy detektywami. Oto nasza lista tytułów, które warto obejrzeć.

Detektyw – sezon 1

Detektyw od HBO to osobne historie, które zostały przedstawione w 3 sezonach. Naszym zdaniem, jak i większości widzów, najlepszym z nich jest sezon pierwszy. W 1995 roku w Luizjanie dochodzi do makabrycznego morderstwa. Do sprawy przypisani zostają Martin Hart oraz Rust Cohle. Ten drugi dopiero niedawno przyjechał w te rejony. Wszystko na to wskazuje, że mord miał charakter rytualny, a przy tym może być związany z zaginionymi dziećmi. Obaj mężczyźni muszą nie tylko odnaleźć morderców, lecz także znaleźć wspólny język, o co nie będzie tak łatwo. Wydarzenia przedstawiane są w postaci retrospekcji, gdyż na samym początku spotykamy bohaterów w 2012 roku, gdy wracają wspomnieniami do tamtej sprawy. Okazuje się bowiem, że niedawno doszło do bardzo podobnego morderstwa. Pierwszy sezon Detektywa to przede wszystkim aktorski popis Woody’ego Harrelsona i Matthew McConaughey’a.

Prawo ulicy

Prawo ulicy to kolejny hit od HBO, który kręcony był między 2002 a 2008 rokiem. Przedstawia nam Baltimore, czyli miasto, które zostało zdominowane przez narkotykowe grupy. Pewna para policjantów decyduje się wytoczyć im prywatną wojnę, bez względu na koszta. Serial ten doczekał się 5 sezonów, gdzie każdy z nich skupia się na innym wydarzeniu, prowadzonym śledztwie. To jedna z obowiązkowych pozycji, dzięki której można bliżej poznać przekrój i kulturę miasta, społeczeństwa, jak i pracę policji.

Third Watch

To nieco mniej popularny w Polsce serial, który emitowany był w naszym kraju jako brygada ratunkowa. Kręcony był on między 1999 a 2005 rokiem. To wielowątkowa opowieść o policjantach, strażakach oraz medykach pracujących w Nowym Jorku. Możemy tu obserwować akcje ratunkowe, sprawy kryminalne, prowadzone śledztwa. Jednocześnie prezentowane są nam losy poszczególnych bohaterów. Na uwagę zasługuje fakt, że produkcja serialu zbiegła się z atakami na World Trade Center, przez co 3. sezon zyskał bardzo na popularności.

CSI: Kryminalne Zagadki

CSI to w zasadzie popularna marka, która doczekała się trzech osobnych seriali. Akcja ich toczy się w Miami, Las Vegas i w Nowym Jorku. Praktycznie każdy odcinek serialu to oddzielny odcinek, gdzie grupa śledczych zajmuje się badaniem morderstw lub innych spraw kryminalnych. To typowa luźna produkcja na wolne wieczory. Do dziś sporo osób śmieje się ze scen, gdzie detektywi byli w stanie przybliżać zdjęcia z kamer przemysłowych xx-krotnie bez utraty, a nawet z polepszeniem jakości. Mimo wszystko warto dać wybranej serii szansę.

Pitbull

Tym razem rodzima produkcja. Serial kręcony między 2005 a 2008 rokiem to dzieło, za które odpowiada znany dziś z kiepskiego kina, Patryk Vega. Zaprezentował w nim losy warszawskich policjantów z wydziału zabójstw, którzy zajmują się wieloma sprawami. Sporo z nich zostało opartych na prawdziwych wydarzeniach, dzięki czemu serial nabrał na autentyczności. Wystąpiło w nim wielu świetnych aktorów: Janusz Gajos, Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Paweł Królikowski czy też Krzysztof Stroiński.

Na naszej liście umieścić możemy także takie dzieła jak: Dowody zbrodni, Wallander, Luther, Mindhunter, Agenci NCIS, Prawo i porządek, Brooklyn 9-9, Zabójcze umysły.

Zobacz inne