Radwanice

Najlepsze wino jest z Jakubowa! Po raz kolejny docenili ich pracę1 min na czytanie

Najlepsze wino jest z Jakubowa! Po raz kolejny docenili ich pracę

W Zielonej Górze właśnie trwa najsłynniejsze w Polsce tradycyjne Winobranie 2019, a w jego ramach w sobotę odbył się ogólnopolski konkurs win o nagrodę Grand Prix Winobrania. Do konkursu zgłoszono ok. 180 win z 47 winnic w całej Polsce, a więc konkurencja była bardzo duża. Jury przyznało 8 złotych i 48 srebrnych medali oraz trzy nagrody Grand Prix. W tym dwie z nich – pierwszą i drugą, otrzymały wina z winnicy z Jakubowa w gminie Radwanice.

Najlepszym winem zostało wybrane wino słodkie Solaris 2018, Natomiast srebro otrzymało wino Solaris Orange 2018 z tej samej winnicy (temu winu przyznano także złoty medal w kat. wina specjalne). – 2018 to był gorący rocznik, nie na wina wytrawne. Nasze słodkie wino okazało się trafione w dziesiątkę – cieszy się Mariusz Pajdosz prowadzący Winnicę Jakubów. Oba zwycięskie wina były robione z bardzo dojrzałych rodzynek. Oba są w stylu tokajskim albo trockenbeerenauslese.

Radoxim 5

Winnica w Jakubowie została założona w 2002 r. przez Artura Pajdosza. Od 2013 r. prowadzi ją jego syn Michał. Uprawa jest położona w środkowej części Wzgórz Dalkowskich. Jak nam powiedział Michał Pajdosz, butelka takiego wina jakie wygrało, kosztuje ok. 60 zł. Winnica znajduje zbyt w dobrych restauracjach i hotelach w całej Polsce. Można je także kupić w specjalistycznych sklepach winiarskich w dużych miastach.
DON

Zobacz inne

Więcej w Radwanice