Dzieje sięGłogów

Najmłodszy kapelmistrz w Polsce. Będzie dyrygował Orkiestrą Zakładową Huty Miedzi Głogów1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 729

W tym roku Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Świętować będzie już pod batutą nowego kapelmistrza-dyrygenta Bartłomieja Gers-Nienartowicza, który ma zaledwie 23 lata. To najmłodszy dyrygent w Polsce! – Wiele lat na to pracowałem – mówi nam.

Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Ojciec grał na fortepianie i ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie. Syn poszedł w jego ślady. – Ale gram na fortepianie oraz na trąbce i nie tylko – dodaje. Od najmłodszych lat pasjonował się dyrygenturą, najtrudniejszą dziedziną muzyki, dyscypliną dla elity. I planował z nią swoją przyszłość. Studiował dyrygenturę orkiestr dętych w Nowym Sączu. Od lat związany jest z hutniczą orkiestrą, w której najpierw pełni rolę muzyka wolontariusza, a następnie muzyka instrumentalisty zasiadając za pulpitem pierwszej trąbki. Szybko jednak awansował, by w czerwcu br. przejąć batutę orkiestry od ustępującego dyrygenta Zbigniewa Szabatowskiego.

Stawia przed sobą ambitne cele. – To konieczne przejmując orkiestrę z bardzo wysokim poziomem po dwóch wybitnych kapelmistrzach a zarazem mentorach Kazimierzu Walendziku i Zbigniewie Szabatowskim – kończy.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się