Dzieje sięGłogów

Najpierw powstanie nowy budynek, potem stary runie. Budują nowe przedszkole nr 71 min na czytanie

Najpierw powstanie nowy budynek, potem stary runie. Budują nowe przedszkole nr 7 2

Rusza wyczekiwana budowa nowego przedszkola nr 7. Wygląda na to, że po latach zapowiedzi i obietnic, Przedszkole Publiczne nr 7 wreszcie doczeka się wymarzonej, nowej siedziby. W poprzedniej kadencji przygotowano dokumentację projektową i uzyskano niezbędne pozwolenia. Teraz, po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, przekazany został właśnie plac pod budowę nowego obiektu. Wykonawcą prac za blisko 15 mln zł jest głogowska firma Sobota. Realizacja zadania ma zakończyć się za dwa lata, w maju 2021 r.

Ze wszystkich głogowskich przedszkoli to „siódemka” ma najgorsze warunki lokalowe. Mieści się w starym, PRL-owskim baraku wybudowanym w 1976 r. Dotąd placówkę o przestarzałej konstrukcji jedynie odnawiano. Mówiło się, że budynek dawno powinien być zburzony. I tak się stanie, ale najpierw powstanie nowy o powierzchni ok. 2400 m2. Docelowo „nowe” przedszkole powinno pomieścić ok. 140 dzieci, wraz z grupami integracyjnymi.

Radoxim 5

Po przeniesieniu dzieci do nowo wybudowanego obiektu ruszy kolejny etap prac. Zburzony będzie stary budynek, a w jego miejscu powstaną: plac zabaw, parking, a także drogi dojazdowe do nowego przedszkola.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się