Dzieje sięGłogów

Najpierw sąd odebrał matce dziewięcioro dzieci. Dziś oddał!1 min na czytanie

Sąd odebrał pani Ewie dziewięcioro dzieci. Minister Sprawiedliwości zajął się sprawą

Cała dziewiątka rodzeństwa, od nastolatków po niemowlę, została odebrana pani Ewie z Dalkowa na początku maja. Po wniosku kuratorki sąd zdecydował o umieszczeniu dzieci w ośrodku opiekuńczym.

Z pomocą ruszyły gminne instytucje, władze gminy, sąsiedzi i wolontariusze pomagając m.in. w remoncie mieszkania, by dzieci wróciły w lepsze warunki. Nie było wątpliwości, że powinny wrócić jak najszybciej. Pani Ewa (37 l.) od początku walczyła o odzyskanie dzieci. Od początku wakacji były w domu, urlopowane z placówki w Polkowicach. Już tam nie wrócą.

Dziś (17.08.) sąd w Głogowie zdecydował o ich oddaniu matce. – Skończyłam szkołę dla rodziców, nam wsparcie rodziny, pomoc GOPS-u – mówi szczęśliwa pani Ewa. Przyznaje, że ostatnie tygodnie przed rozprawą były dla niej bardzo stresujące. Liczy, że teraz już wszystko będzie dobrze. Przed nią jeszcze jedna sprawa w sądzie – w październiku, o przywrócenie pełni praw rodzicielskich.

Pani Ewa ma 37 lat i jest samotną matką. W sądzie toczy się postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej dla niej. Zostało ono zapoczątkowane przez kuratora, według którego kobieta miała sobie nie radzić z opieką nad dziećmi.

Dziś Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego w Głogowie nie zajmował się główną sprawą, a wnioskiem o uchylenie postanowienia o umieszczeniu dzieci w pieczy zastępczej w trybie zabezpieczenia.

O sprawie pisaliśmy jako pierwsi TUTAJ. A poźniej kilkukrotnie TUTAJ i TUTAJ. Sprawdźcie, o co tam chodziło.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się