Artykuł Informacyjny

Najsilniejsi! W dniach 3-4 października odbyły się Mistrzostwa Polski GPC w trójboju siłowym.3 min na czytanie

Najsilniejsi! W dniach 3-4 października odbyły się Mistrzostwa Polski GPC w trójboju siłowym.

Trzech reprezentantów KGHM : Paweł Likus z Huty Miedzi Głogów, Tomasz Borowczyk z ZG Rudna oraz stypendysta Programu KGHM Miedziane Rywalizacje Wiesław Kiwacki z ZG Rudna wrócili z niej z workiem złota i srebra.

Pierwotnie impreza miała się odbyć na wiosnę, ale przez lockdown, wszelkie imprezy sportowe zostały odwołane. Co się jednak odwlecze to… również jest szansą na sukces. W tym przypadku wielokrotny, bo każdy z zawodników Polskiej Miedzi zabłysnął w tych zawodach. Zarówno Tomasz Borowczyk jak i Wiesław Kiwacki z ZG Rudna debiutowali w tej dyscyplinie w zawodach rangi mistrzostw Polski, Paweł Likus z Huty miał już natomiast doświadczenie. To był mocny debiut w ich wykonaniu, o czym świadczą nie tylko medale, ale i rekordy, które przy okazji ustanawiali.

– Jak oceniam zawody? Zrobiłem  rekordy życiowe w każdym z bojów i udało się pokonać konkurencję. Lepiej chyba być nie mogło. Jestem bardzo zadowolony – mówi Tomasz Borowczyk, górnik operator samojezdnych maszyn górniczych przodkowych z C-11 ZG Rudna, reprezentujący Mendelejew Team.

– Każde zawody tej rangi przynoszą wiele nowych doświadczeń i uczą nas sportowej rywalizacji – tłumaczy Paweł Likus, rafiniarz metali nieżelaznych z wydziału P-24, również reprezentujący Mendelejew Team. – Poznałem wielu wartościowych ludzi, ludzi bardzo znanych i poważanych w tym sporcie, którzy wyciągnęli pomocną dłoń, dzieląc się swoim doświadczeniem, udzielając rad i motywujących do pokonania własnych barier – mówi Paweł.

– Ze względu na niedzielną komunię chrześnicy nie mogłem wystartować w tym dniu w singlach, czyli wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Musiałem więc walczyć w sobotnim trójboju siłowym, żeby móc być sklasyfikowanym w tych dwóch konkurencjach. Wyszło całkiem przyzwoicie, szczególnie cieszy 3. miejsce wśród wszystkich mastersów w trójboju siłowym oraz 200 kg w martwym ciągu, co jest nowym rekordem Polski – opowiada Wiesław Kiwacki, ślusarz-mechanik maszyn i urządzeń górniczych z oddziału wiertniczego, reprezentujący Athletic Team Rzepin.

Wyniki pracowników KGHM:
Tomasz Borowczyk: 1 miejsce – w kategorii open do 75 kg, trójbój siłowy – 595 kg,  1 miejsce – przysiad – 227.5 kg – rekord Polski, 1 miejsce w kategorii open wszechwag – przysiad, 2 miejsce – martwy ciąg – 235 kg, 2 miejsce – wyciskanie w monsterze – 175kg;

Paweł Likus: 1 miejsce – trójbój siłowy – 642,5 kg, 2 miejsce – przysiad – 250 kg, 1 miejsce – wyciskanie w monsterze – 225 kg – rekord Polski;

Wiesław Kiwacki:3 miejsce open wszechwag do 50 lat (pierwszy start w trójboju siłowym w karierze) Kategoria do 75 kg (Masters 1): 1 miejsce – trójbój siłowy, 1 miejsce – wyciskanie leżąc  (M1 po raz trzeci!), 1 miejsce – martwy ciąg – 200 kg – rekord Polski

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne