Dzieje sięGłogów

Najtańsza choinka za 50 złotych. Kilogram karpia za 26 zł. Takie ceny na targowisku1 min na czytanie

Najtańsza choinka za 50 złotych. Kilogram karpia za 26 zł. Takie ceny na targowisku

Trwają przygotowania do świąt. Dla spóźnialskich świetnym rozwiązaniem okaże się możliwość znalezienia wszystkiego w jednym miejscu. Takim miejscem z pewnością jest miejskie targowisko przy ul. Armii Krajowej. Jeśli mamy w domu stół i krzesła, to resztę znajdziemy tam: od obrusu przez świątecznego karpia, po wszystkie pozostałe produkty niezbędne do przygotowania tradycyjnych dwunastu potraw.

Przykładowo ziemniaki kosztują w granicach 1,50 do 3 zł za kilogram w zależności od rodzaju. A 15 kg worek dostaniemy w cenie 15-20 zł, kapustę kiszoną 5zł za kg, a jaja kurze w granicach 50-80 gr za sztukę. Karp znajdzie się oczywiście w sklepie „U karpia” lub innych handlowców w cenie 26 zł za kg. Lin, sum czy szczupak za 45 zł za kg.
Są tam nie tylko warzywa, owoce czy ryby. Ale lampki oraz ozdoby świąteczne. – Klienci przychodzą do mnie, bo tu są unikalne ozdoby, totalne rękodzieło. Nie ma dwóch takich samych rzeczy. Jestem tu dopiero drugie święta, ale mam już swoich stałych klientów i być może w tym roku ich grono się powiększy – mówi nam jedna z kobiet, która tam handluje.

Po ile choinki? Najtańsze w cenie 50 zł. To cena za świerk, bo za jodłę kaukaską trzeba zapłacić 70 zł. Oczywiście w zależności od rozmiaru i gęstości drzewka. Jemioła to z kolei koszt 25 zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się