Artykuł InformacyjnySport

Najważniejsze wydarzenia sportowe 2023, które znajdziesz u każdego bukmachera4 min na czytanie

Najważniejsze wydarzenia sportowe 2023, które znajdziesz u każdego bukmachera

Rokrocznie na świecie rozgrywa się tysiące różnych wydarzeń sportowych. Ich ilość może przytłaczać, jednak liczne portale informacyjne starają się wszystko uporządkować i podać odbiorcom na tacy. Podobnie działają bukmacherzy, którzy dbają o to, by ich gracze byli na bieżąco z ofertą zakładów na te najważniejsze, jak i mniej ważne wydarzenia. Sprawdź, na co warto postawić kupony w 2023 roku!

  1. Piłka nożna – ligi krajowe, Liga Mistrzów i wiele więcej

Tuż po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej na nowo wystartują rozgrywki ligowe. Premier League, La Liga czy Serie A gwarantują dziesiątki emocjonujących spotkań, które obstawisz na wiele sposobów u każdego z bukmacherów. Co ciekawe, coraz częściej taka opcja pojawia się też w kasynach online! Portale, jak na przykład mr bet, poza typowymi grami kasynowymi posiadają również sekcje zakładów, gdzie w łatwy sposób obstawić można ulubione mecze.

W kwestii kuponów warto również śledzić Ligę Mistrzów – jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w piłce nożnej ponownie wystartują już 14 lutego, kiedy to w czterech turach rozegrany zostanie etap 1/8. W kolejnych miesiącach poszczególne zespoły będą eliminowane, co ostatecznie przełoży się na finał, rozgrywany w Stambule. Ten wielki mecz zaplanowano na 10 czerwca 2023 roku.

Fani piłki kobiecej również nie powinni mieć powodów do narzekań w 2023 roku. Jest to bowiem okres rozgrywania Mistrzostw Świata w piłce nożnej! 32 kobiece zespoły będą toczyć bój o prestiżowy puchar od 20 lipca. Łącznie na przestrzeni całego miesiąca rozegranych zostanie kilkadziesiąt spotkań, które z pewnością znajdą się w ofercie najlepszych bukmacherów.

  1. Polski football również ma coś do zaoferowania!

Wraz z powrotem lig krajowych, do głosu dochodzi również rodzima Ekstraklasa. 97. już rozgrywki tej rangi trwać będą aż do 27 maja, co oznacza, że szans na tworzenie kuponów jest naprawdę wiele! Trzeba przyznać, że spotkania w ramach tego turnieju są niezwykle zacięte i nieprzewidywalne – jeśli lubisz ryzykowne zakłady, z pewnością tutaj je znajdziesz!

Równolegle do rozgrywek Ekstraklasy trwać będzie też Puchar Polski. 2 maja wyłoniony zostanie zwycięzca, a na przestrzeni kilku wcześniejszych miesięcy rozgrywane będą mecze fazy pucharowej. Jak dotąd mieliśmy naprawdę wiele zaskoczeń, więc ręce typerów powinny już chwytać za myszkę i tworzyć kreatywne kupony.

  1. Multidyscyplinarne zawody sportowe na wiele sposobów

2023 rok to również święto dla fanów lekkiej atletyki oraz innych sportów – zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Już 21 czerwca rozpoczną się pierwsze zmagania w ramach Igrzysk Europejskich. Co ciekawe, rozgrywane będą one na stadionach i halach Krakowa, zatem najwięksi fani znad Wisły będą mogli bez problemu podziwiać zmagania na żywo.

W kontekście tworzenia kuponów Igrzyska Europejskie są niezwykle atrakcyjne. Do najpopularniejszych dyscyplin na nich rozgrywanych należą przede wszystkim siatkówka plażowa, kolarstwo, łucznictwo czy koszykówka 3×3. Bukmacherzy, którzy będą mieli w ofercie zakłady na Igrzyska Europejskie, zapewnią też dostęp do tworzenia kuponów na mniej popularne sporty, takie jak padel, taniec sportowy czy gimnastykę.

Niecałe 2 miesiące później fani lekkoatletyki będą mogli kusić się o stawianie zakładów na Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Wydarzenie rozgrywane w Budapeszcie będzie doskonałą okazją do obstawienia biegów, trójskoku, dziesięcioboju czy skoku w dal. Taka okazja nie nadarza się codziennie!

Esportowe rozgrywki, które warto śledzić

Jeśli tradycyjne sporty nie są twoimi ulubionymi do obstawiania, być może zainteresuje cię esport! Turnieje w grach wideo są coraz popularniejsze u bukmacherów i przyciągają naprawdę duże grono typerów. Co więcej, mnogość dostępnych „dyscyplin” sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Przykładowo, już w lutym 2023 roku w Katowicach odbędzie się Intel Extreme Masters. Turniej w grze Counter-Strike: Global Offensive posiada pulę miliona dolarów! Masz jeszcze kilkanaście tygodni na to, by dokładnie przyjrzeć się sylwetkom 16 drużyn, które biorą udział w tym wydarzeniu.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych turniejów esportowych są tak zwane Worldsy. Inaczej są to po prostu Mistrzostwa Świata w grze League of Legends. Choć nie wiadomo jeszcze do końca, kiedy się odbędą, to trwające około miesiąca wydarzenie może przynieść szansę na ogromne ilości zakładów.

Zobacz inne