Dzieje sięFotoGłogów

Najzdolniejsi i najbardziej pracowici. Pierwsza taka gala talentów w Grębocicach4 min na czytanie

Najzdolniejsi i najbardziej pracowici. Pierwsza taka gala talentów w Grębocicach 7

Wójt gminy Roman Jabłoński wręczył im statuetki i stypendia.  W piątkowy wieczór (8.11.) w auli szkoły w Grębocicach odbyła się pierwsza gala talentów. W uroczystej atmosferze wójt wręczył stypendia młodym mieszkańcom, którzy bardzo ciężko pracowali – za osiągnięcia w nauce
oraz za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Nagrodzeni zostali ci, którzy najlepiej się uczą, ale także wygrywają konkursy i mają uzdolnienia w różnych dziedzinach.

Stypendia były przyznawane z budżetu gminy już w poprzednich latach, lecz nie w takiej liczbie i nie były też wręczane w takiej podniosłej atmosferze.   Z budżetu gminy na ten cel przeznaczono w sumie 35 tys. 400 zł, otrzymało je 58 osób. Są różnej rozpiętości, od 200 zł do 3 tys. zł.

Najwięcej otrzymali ci, dzięki którym najgłośniej jest o gminie Grębocice, czyli kolarz Paweł Szóstka, który obecnie trenuje w hiszpańskim klubie. Nagrodę odebrała za niego mama, gdyż sportowiec obecnie przebywa na zgrupowaniu. Sowicie nagrodzony został także bardzo młody,
zdolny lekkoatleta Oskar Sawicki.

Galę przygotowali dla uczniów i ich rodzin pracownicy urzędu gminy, a prowadziły ją Alina Wolska i Monika Lichodziejewska.  W części artystycznej wystąpili wokalistka z Leszna Emilia Nowak, znana z programu Mam talent, oraz zespół ze szkoły muzycznej z Głogowa Music Intro – The Sleepwalkers. Były wielkie brawa i bisy.
DN

Podziel się informacją ...
  • 107
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się