Dzieje sięGłogów

Nakręcili się na pomaganie1 min na czytanie

Nakręcili się na pomaganie

Seniorzy i kadra Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” zaangażowali się w kolejne przedsięwzięcie: w zbieranie nakrętek, aby wesprzeć leczenie chorego dziecka.

Wczoraj (5.04.) odbyło się przekazanie nakrętek prezesowi Powiatowego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych OSP Smardzów, Pawłowi Woźniakowi. OSP Smardzów prowadzi całą akcję i obsługuje ją logistycznie- odbiera, pakuje, segreguje i oddaje do skupu.

Radoxim 5

Pieniądze zebrane ze sprzedaży nakrętek trafią do Amelki Antczak, która wymaga specjalistycznego leczenia.

Lista chorych dzieci potrzebujących wsparcia jest długa. Paweł Woźniak stara się pomóc każdemu, kto zwróci się do niego o pomoc . – Mamy taką zasadę, że zbieramy około dwóch ton, przekazujemy pieniądze na konkretne dziecko i zaczynamy zbieranie na kolejne dziecko – opowiada Paweł Woźniak.

Od 25 lutego w DDP uruchomiona została pomoc dla Ukrainy. Zebrane rzeczy (koce, żywność, kołdry, odzież) przekazano do jednego z magazynów, który został otwarty na rzecz pomocy Ukrainie.

– Blisko tysiąc złotych przeznaczyliśmy na zakup dedykowanej pomocy dla przyjaciół z Ukrainy – dla czterech kobiet i jednego dziecka mówi Agnieszka Dyk, kierownik DDP.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się