Dzieje sięGłogów

Napis z nazwą miasta na bulwarze? Młodzi głogowianie składają wniosek do Budżetu Obywatelskiego2 min na czytanie

Napis z nazwą miasta na bulwarze? Młodzi głogowianie składają wniosek do Budżetu Obywatelskiego 1

Takie napisy z nazwą miast znajdują się chociażby w Zakopanem, Wiśle czy pobliskiej Zielonej Górze. A czy kolejny powstanie na naszym bulwarze nad Odrą? Kilku młodych głogowian ma taki pomysł, składa wniosek do Budżetu Obywatelskiego i liczy na wasze wsparcie. – Odwiedzając różne miasta zauważyliśmy, że te napisy to świetna okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że później fotki trafiają do sieci, więc jest to również dobra promocja miasta – uważa Żaneta Baczyńska, którą wspierają także Anna Komperda, Tomasz Olczak, Karol Frankowski i Szczepan Parchimowicz – znajomi i przyjaciele.
Proponują, aby w nazwie naszego miasta literkę „o” zastąpiło serduszko. – Ma to nawiązywać do tego, że przecież jesteśmy lokalnymi patriotami, więc kochamy swoje miasto. To nasza mała ojczyzna. Miło byłoby, gdyby każdy kto tutaj przyjedzie, zrobił sobie pod napisem zdjęcie i chciał tutaj wrócić. By z uśmiechem na twarzy wspominał ten pobyt. A w sercu miał właśnie Głogów – dodaje Olczak.

To ma być duży i podświetlany napis. Zrobili nawet jego wizualizację. Pomysł spodobał się radnym miejskim i powiatowym. – Deklarujemy nasze wsparcie w promocję głosowania na ten projekt – mówią nam Edyta Owczarek, Joanna Michałowska, Michał Wnuk i Marcin Kuchnicki. Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski wraca po roku przerwy spowodowanej koronawirusem. Miasto czeka na pomysły mieszkańców i ma na ten cel zarezerwowane 2,5 mln zł. Formularz: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się