Dzieje sięGłogów

Nasi w Dubaju. Głogów ma solidną reprezentację na targach Expo1 min na czytanie

Nasi chłopcy w Dubaju. Głogów ma solidną reprezentację na targach Expo

Trzeba przyznać, że nasze miasto Głogów ma solidną reprezentację na targach Expo 2020 w Dubaju. Są tam wiceprzewodniczący rady miasta Mariusz Kędziora oraz Paweł Drankiewicz, do niedawna radny powiatowy. Oczywiście nie reprezentują tam naszych samorządów lokalnych, lecz swoją firmę: Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

Dwaj głogowianie pojechali w bardzo daleką delegację – aż do Dubaju. jako przedstawiciele LSSE biorą udział w międzynarodowych targach EXPO. Tam akurat teraz spotykają się przedsiębiorcy z całego świata. Właśnie odbywa się Tydzień Polski. Dolnośląska grupa jest tam od niedzieli 5 grudnia, w tym właśnie przedstawiciele LSSE. W Polskim Pawilonie na terenach wystawy odbył się briefing prasowy władz regionu i przedsiębiorców. Następnie pierwsze firmy rozpoczęły sesje. Delegacja z regionu miała także okazję poznać pawilony Polski, Mobility, Węgier i Arabii Saudyjskiej.

Główny cel udziału samorządu Dolnego Śląska oraz dolnośląskich przedsiębiorców na EXPO 2020 to wykorzystanie szansy na rozwój regionu i lokalnych firm, a także budowanie trwałych relacji handlowych oraz w zakresie współpracy naukowej. Równie istotne jest wzmocnienie kontaktów gospodarczych Polski z gospodarzem wydarzenia – Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi oraz całym regionem Bliskiego Wschodu.
RED
fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się