Dzieje sięGłogów

Nasi strażacy ćwiczyli z służbami ratowniczymi Wojsk Obrony Terytorialnej1 min na czytanie

Nasi strażacy ćwiczyli z służbami ratowniczymi Wojsk Obrony Terytorialnej

Na zaproszenie Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Polskiej Policji głogowianie z Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego wzięli udział w dwudniowych działaniach zgrywających służby ratownicze z Wojska Obrony Terytorialnej.

– W sobotę szkoliliśmy się z prowadzenia akcji SAR i planistyki – mówi Artur Starczewski i opowiada. – Naszym zadaniem było też przedstawienie w jaki sposób wykorzystujemy nowoczesne technologie w działaniach SAR.W niedzielę od rana prowadziliśmy pozorowane działania poszukiwawcze na terenie Książańskiego Parku Narodowego. Akcję poprzedziła żmudna praca planistów WOT i OSP JRS Głogów pod czujnym okiem specjalistów CPOZ KGP. Wyznaczone sektory zostały wgrane na urządzenia GPS i 11. trzyosobowych zespołów wyruszyło w teren. Działania wspierały nasze drony i Mobilne Centrum Elektronicznego Wsparcia Poszukiwań – dodaje.

Dla nich to było ważne doświadczenie. – Dziękujemy CPOZ KGP za zaproszenie do udziału w ćwiczeniach i zaufanie. To kolejne nasze wspólne ćwiczenia, które zgrywają współpracę naszej Jednostki z komórką Policji specjalizującej się w prowadzeniu najtrudniejszych akcji SAR – mówi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się