Dzieje sięGłogów

Nasz autobus będzie woził polskie i ukraińskie dzieci w obwodzie Lwowskim2 min na czytanie

Nasz autobus będzie woził polskie i ukraińskie dzieci w obwodzie Lwowskim

Symboliczne przekazanie autobusu Komunikacji Miejskiej w Głogowie na potrzeby Fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miało miejsce w poniedziałek (26.09.) w siedzibie spółki. Zaczęło się od apelu władz ukraińskich do polskich miast i instytucji o autokary dla szkół. Od początku wojny szkoły w obwodzie lwowskim przekazały dla wojska na front 87 autobusów, które zapewniały transport dzieci do szkół z odległych obszarów wiejskich. Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zwróciła się pomoc dla nich do samorządów terenu LSSE. Jako pierwszy odpowiedział Głogów ofiarując jeden z autobusów KM. – W ciągu kilkunastu dni dostarczymy ten autokar do Lwowa i będzie służył polskim i ukraińskim dzieciom, które będą dojeżdżały do polskich szkół w obwodzie lwowskim – powiedział prezes LSSE Przemysław Bożek dziękując mieszkańcom i prezydentowi Głogowa.

– Bardzo się cieszę z tej inicjatywy, że będziemy mogli wesprzeć naszych rodaków na Ukrainie. Autobus będzie służył polskim dzieciom w polskich szkołach – prezydent Rafael Rokaszewicz przypomniał, że wcześniej autobus tej samej klasy Głogów przekazał już dla miasta partnerskiego Kamieniec Podolski i doskonale się tam sprawdza. Dodał, że przekazanie kolejnego, dla dzieci, jest możliwe dzięki temu, że w ostatnich latach spółka wymienia autobusy na nowoczesne, również elektryczne.

Przekazany autobus jest z 2015 roku i do tej pory woził mieszkańców Głogowa. Prezes Komunikacji Miejskiej Piotr Miselis dodał, że autobus jest w pełni sprawny niskopodłogowy, na sto miejsc. – Cieszymy się też, że jesteśmy uczestnikami tego wydarzenia – powiedział.

Fundacja LSSE przekazała już na rzecz Ukrainy pomoc wartą ponad 1,5 mln złotych, w tym środki finansowe, transporty ze sprzętem medycznym, produkty żywnościowe i artykuły higieny osobistej.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się