Sport

Nasze nadzieje olimpijskie. Wśród nich głogowianie1 min na czytanie

Nasze nadzieje olimpijskie. Wśród nich głogowianie

Cykl zawodów dla dzieci w wieku 10-11 lat o nazwie Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie za nami. W 16 województwach odbyły się zawody eliminacyjne, które wyłoniły reprezentacje na ogólnopolski finał w Warszawie (30.09./1.10.). 

– W tym nowym projekcie sportowym, w celu wyłonienia najbardziej utalentowanej młodzieży, brało udział w całym kraju ok. 4 tysiące dzieci. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Okręgowe Związki Lekkiej Atletyki – mówi Tadeusz Karpowicz, trener Piasta Głogów.

Dolny Śląsk swoje eliminacje rozegrał w KarpaczuŚwietnie zaprezentowali się reprezentanci naszego miasta. Wśród ok. 300 startujących największą  liczbę punktów wśród dziewcząt uzyskała Blanka Skiba a w w kategorii chłopców Bartosz Lange. – Mamy w Głogowie bardzo utalentowaną młodzież, ogólnorozwojowe zajęcia w formie zabawy a nie trening, również przynoszą wymierne sportowe efekty. Blanka i Bartek pokonali wszystkich uczestników ma Dolnym Śląsku , oboje będą reprezentować nasze województwo w centralnym finale – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport