BIZNESStarówkaSerceGłogowa

Naturalne produkty w jednym miejscu. To sklep tworzony z pasją dla tych, którzy chcą żyć eko9 min na czytanie

Naturalne produkty w jednym miejscu. To sklep tworzony z pasją dla tych, którzy chcą żyć eko 22

Wszystko zaczęło się tuż po studiach, kiedy Łukasz Błaszczyński ukończył studia chemiczne we Wrocławiu. – Poznałem tam żonę, która z kolei została inżynierem budownictwa – opowiada. Nagle, bo w wieku 28 lat, postanowili coś w swoim życiu zmienić. Zaryzykowali i wyjechali zagranicę – aż do dalekich Chin, gdzie zamieszkali w niewielkiej miejscowości pod Pekinem. Stąd ten pomysł? Jak mówi pan Łukasz, z chęci poznania świata.

– Nie umieliśmy języka, więc rzuciliśmy się na głęboką wodę – dodaje. Szybko znaleźli jednak pracę. Żona pana Łukasza w polskiej ambasadzie, on w fabryce. Przez dwa lata przeżyli niesamowite chwile. Z jednej strony olbrzymi tłum w jednej z najliczniejszych aglomeracji świata. A z drugiej poznali też Chiny z całkowicie innej perspektywy. – Jeżeli zaskarbisz sobie sympatię u nich, to więzi emocjonalne są tak silne, że wiesz, iż zawsze możesz na nich liczyć. Chińczycy, podobnie jak Polacy, opierają się na wartościach i rodzinie. Na pewno to nas łączyło – opowiada.

Jednak po czasie postanowili spróbować czegoś innego. Wsiedli w samolot i wylecieli do… Australii. Tam inny klimat, inni ludzie. – Miasta już nie tak tłoczne, więcej kontaktu z naturą, co nas bardzo ucieszyło. Na początku myśleliśmy, że to nasze miejsce na ziemi – przyznaje pan Łukasz.

Też szybko znaleźli pracę. Pan Łukasz zajmował się w jednej z firm recyklingiem. Dobrze zarabiali i się rozwijali. Trochę zaskoczyła ich mentalność Australijczyków, którzy byli mniej skłonni do nawiązywania trwałych realacji – Kolejne nowe doświadczenia, które zostaną w pamięci do końca życia. Dzika przyroda to coś pięknego. Można powiedzieć, że nas urzekła. Martwiły jednak coraz większe zmiany w środowisku będące dziełem człowieka – wspomina.

Po czterech latach spędzonych w podróży postanowili wrócić do Polski. Wybrali rodzinne miasto pana Łukasza – Głogów. I choć mogli znaleźć pracę w w swoich zawodach, postanowili postawić na coś innego. Wykorzystać swoje doświadczenia i połączyć je z miłością do natury. Tak powstał sklep „U Natury”, który znajduje się przy ul. Balwierskiej 33. Na półkach zdrowe i naturalne produkty. Zaczynając od herbat m.in. z Chin i Indii po czekolady z Panamy. Jest też woda kokosowa z Portugalii.

– Ponadto produkty gospodarcze, a w tym orzechy piorące. Zwykłe proszki zostawiają na odzieży osady, które trudno usunąć. Nie dość, że niszczą ubrania to jeszcze mogą u nas powodować różnego rodzaju wysypki – zwraca uwagę. Nie brakuje również zapasów dla wegetarian i wegan. Wkrótce trafi tam też ekożywność od miejscowych rolników. Będą sery, szynki, mleko i wiele innych. – Zależy nam na współpracy z miejscowymi rolnikami. Chcemy, aby każdy tutaj znalazł coś dla siebie – zapewnia pan Łukasz. Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-17, w soboty w godz. 10-14.

Naszą pasją jest życie w zgodzie z Naturą i tą wartość chcemy promować. Bliskie nam jest holistyczne podejście do zdrowia, którego ważnym elementem jest zdrowe odżywianie. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór produktów BIO, które pochodzą z gospodarstw ekologicznych, w których nie stosuje się środków ochrony roślin, sztucznych nawozów i pestycydów. Żywność ta wytwarzana jest bez udziału antybiotyków i sztucznych polepszaczy.  Staramy się również wspierać lokalnych rolników oraz przetwórców i dostarczać Państwu unikatowe produkty regionalne. Wierzymy, że okoliczne pola, pastwiska i lasy kryją w sobie skarby, które czekają na odkrycie i docenienie przez świadomych konsumentów.

Szeroką gamę żywności od lokalnych dostawców znajdą Państwo z dziale ze świeżymi produktami. W ofercie spotkają Państwo pieczywo na naturalnym zakwasie oraz jaja BIO. Swojskie wyroby mięsne pochodzą z niewielkiej rodzinnej wytwórni z tradycjami. Sery twarogowe, masło i śmietanę odbieramy z zakładu mleczarskiego w Sławie, natomiast pyszne, certyfikowane sery białe i długo dojrzewające trafiają do nas wprost z pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego. Dział ten planujemy rozbudować zgodnie z Państwa preferencjami i oczekiwaniami.

Niestety nie wszystko dostępne jest w naszym regionie czy nawet kraju. Wiele z naszych produktów przebyło długą drogę by zagościć na Państwa stołach, ale dzięki temu mogą Państwo cieszyć się autentycznym smakiem potraw z całego świata. Wyraziste przyprawy pozwolą odtworzyć smaki poznane w podróży, a dzięki aromatycznej kawie poczują się Państwo jak w najlepszej kawiarni.

W odpowiedzi na potrzeby osób z nietolerancjami pokarmowymi wprowadziliśmy szeroką ofertę żywności pozbawionej alergenów, glutenu i laktozy. By pomóc osobom na diecie oraz cukrzykom rozbudowaliśmy dział żywności niskokalorycznej, naturalnych słodzików oraz produktów bez cukru. Oczywiście także weganie i wegetarianie znajdą coś dla siebie.

W dziale Super Foods znajdą Państwo najpopularniejsze naturalne suplementy diety wspomagające oczyszczanie organizmu oraz podnoszące odporność. Pełne przeciwutleniaczy produkty zapewnią lepsze zdrowie, samopoczucie oraz młodszy wygląd, a naturalne probiotyki pozwolą znormalizować pracę jelit, które jak wiadomo są naszym drugim mózgiem

Chcielibyśmy również promować ekologiczny styl życia wśród najmłodszych, dlatego stworzyliśmy specjalny dział z artykułami dla dzieci i niemowląt. Znajdą tam Państwo certyfikowane produkty najwyższej jakości, dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Spotkają tam Państwo odpowiedniki dobrze znanych produktów, ale w zdrowszych wersjach, bez GMO, sztucznych dodatków i co ważne o obniżonej zawartości cukru.

Oprócz zdrowego odżywiania bardzo ważne jest także to co nas otacza.
Certyfikowane kosmetyki z upraw ekologicznych, pozbawione alergenów i
szkodliwych substancji pozwolą Państwu zadbać o ciało od zewnątrz. Bardzo ważnym jest aby produkty higieny osobistej były dla nas bezpieczne, gdyż to właśnie z nimi mamy codzienny kontakt. W naszej ofercie znajdą Państwo delikatne, ale skuteczne środki do prania, zmywania i do czyszczenia.

Zapraszamy Państwa serdecznie do sklepu U Natury, w którym w miłej atmosferze będą Państwo mogli odkrywać to co może zaoferować nam Matka Natura.

RED

Jestem kociarą i jestem z tego dumna 1
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w BIZNES