Dzieje sięGłogów

Nauczyciel dostał karę nagany z ostrzeżeniem za uderzenie ucznia w twarz1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 314

Jest prawomocna decyzja komisji dyscyplinarnej przy wojewodzie w sprawie 69-letniego nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. We wrześniu 2018 roku uderzył w twarz ucznia klasy pierwszej. Zostało to uwiecznione na filmiku, który trafił do sieci. Do zdarzenia doszło w trakcie lekcji. 

Sprawą zajmowała się nawet prokuratura, ale zakończyło się to umorzeniem postępowania. Teraz poznaliśmy w końcu decyzję komisji dyscyplinarnej. 

Po zdarzeniu nauczyciel został zawieszony w wykonywaniu czynności nauczyciela. Teraz może do szkoły wrócić.

Przypomnijmy, co wynikało z nagrania, które wyciekło do sieci: 

Nauczyciel do uczniów:No to wam zrobię tresurę… nie rozumiecie tego, co ja do was mówię…, nie rozumiecie…

Nauczyciel podchodzi do ucznia, uderza go prawą ręką w twarz i mówi: Nie rozumiesz tego…

Zaskoczony uczeń do nauczyciela:Ale o co chodzi?

Nauczyciel odpowiada:Jak ci poprawię z drugiej, to k***a, spadniesz 

Był to wrzesień 2018 roku. To miała być kolejna lekcja przedmiotu zawodowego. Pierwszoklasiści ZSSiB weszli do klasy. To był zaledwie drugi tydzień ich nauki w tej szkole. Ale grupa ok. 15 osób nie miała raczej zamiaru się uczyć. Zachowywali się głośno, klaskali, uderzali pięściami w ławki, śmiali się i głośno rozmawiali. Nauczyciel uspokajał ich, prosił, aby wyciągnęli zeszyty. Po kilku minutach część grupy przestała przeszkadzać, zrobiło się nieco ciszej – jednak kilka osób nadal robiło raban, padały przekleństwa, nauczyciel nie mógł skończyć sprawdzać obecności. Ostatecznie stało się to, co się stało. RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się