Dzieje sięGłogów

Nauczyciele nie chcą szczepionki Astra Zeneca. Zapisy trwają, ale…1 min na czytanie

Jest szczepionka na COVID 19. W DPS czekali na nią kilka miesięcy

Trwają zapisy na szczepienia dla nauczycieli przeciwko COVID 19. Ministerstwo Zdrowia informuje, że posłuży do tego preparat Astra Zeneca, który budzi wiele wątpliwości. Szczepienia mają ruszyć już w piątek (12.02.), ale jak się okazuje w Głogowie zainteresowanie nie jest duże.

– Jutro poznamy dokładne dane, ale rozmawiamy z dyrektorami szkół. Nauczyciele mają obawy. Zwłaszcza, że ta szczepionka w wielu krajach jest wycofywana – mówi Beata Stachak, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w miejskim ratuszu.

Radoxim 5

Stanowisko w tej sprawie zajął oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Głogowie. – Z charakterystyki tej szczepionki przeciw COVID-19 wynika, że mogą nią być szczepione osoby, które ukończyły 18 lat. Producent nie przedstawił jednak wystarczającej liczby badań dotyczących skuteczności u osób w wieku 55 lat i starszych. Dlatego kraje, które zakupiły szczepionkę tego koncernu, nie stosują jej u seniorów. W Polsce będą nią szczepione osoby do 60. roku życia. Rząd zdecydował, by w tej sytuacji podać ten preparat nauczycielom, którzy według Narodowego Programu Szczepień mieli być szczepieni zaraz po seniorach – wyjaśnia Anna Chrzanowska-Kuzyk, prezes oddziału. Domagają się też skutecznej szczepionki, a nie eksperymentowania na nauczycielach.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się