Dzieje sięFotoGłogów

Nie będzie konkursu. Dyrektorzy na drugą kadencję. “Mogą liczyć na nasze zaufanie”2 min na czytanie

Nie będzie konkursu. Dyrektorzy na drugą kadencję. "Mogą liczyć na nasze zaufanie"

Janusz Kosałka z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Elżbieta Sawczak z Zespołu Szkół Przyrodniczych i Branżowych na dłużej dyrektorami szkół – taka decyzja zapadła w powiatowym starostwie. W tych szkołach nie będzie konkursów. Kadencje zostały przedłużone automatycznie do 31 sierpnia 2025 roku.

– Przedłużamy kadencje oczywiście z zachowaniem pełnej procedury – zaznaczał dziś (17.03.) starosta Jarosław Dudkowiak. – Najpierw odbyło się wskazanie dyrektorów do przedłużenia kadencji, później pozytywna opinia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i uchwała zarządu powiatu. Jest to oznaką zaufania do dyrektorów głogowskich szkół – wyjaśniał.

Przypomniała, że możliwości było kilka. – Przedłużenie kadencji o rok, dwa czy trzy lata. Maksymalnie o cztery – w przypadku tych dwóch dyrektorów. Można było ogłosić też konkurs. Wysoko oceniamy ich pracę zwłaszcza w tym trudnym okresie epidemii. Stąd taka decyzja – dodawał Dudkowiak.

Dyrektorzy nie ukrywali radości, planują przyszłość. – Przede wszystkim dziękuję staroście za wielkie zaufanie. To chyba najważniejsze. Oczywiście obiecują, że przez najbliższe cztery lata będę kierowała szkołą najlepiej jak potrafię – mówiła dyrektor Sawczak.

– Cieszę się z tej decyzji. Głowa już jest zaprzątnięta kolejnymi latami zarządzania I LO. Będę mógł te plany realizować w tak wspaniałym gronie – dorzucał dyrektor Kosałka.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się