Dzieje sięGłogów

Nie było przestępstwa. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci śp. Pawła Chruszcza1 min na czytanie

Jest kompleksowa opinia o śmierci śp. Pawła Chruszcza. Czy to oznacza koniec śledztwa?

Przyczyną śmierci radnego Pawła Chruszcza z Głogowa było „uduszenie gwałtowne w mechanizmie powieszenia”. Legnicka prokuratura umorzyła śledztwo nie dopatrując się w sprawie przestępstwa. Do tej pory brano pod uwagę kilka hipotez. W tym samobójstwo lub samobójstwo pod presją.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, śledztwo potwierdziło, że radny otrzymał wezwanie do opublikowania przeprosin z żądaniem zapłaty 50 tys. zł zadośćuczynienia za swoje publiczne wypowiedzi. Udało się też ustalić, że w przeddzień i w dniu śmierci, miał rozesłać do dwóch swoich kolegów instrukcje z mapą, gdzie później znaleziono jego zwłoki.

Jak dowiedziała się PAP, Chruszcz krótko przed śmiercią kupił w markecie budowlanym w Poznaniu siedem metrów pomarańczowej linki – na niej wisiało jego ciało na słupie. Prokuratorzy ustalili to dzięki rachunkowi ze sklepu znalezionemu w rzeczach radnego. Sprawdzenie zapisu monitoringu z tego marketu potwierdziło, że linkę kupił Chruszcz.

Na lince nie stwierdzono otarć, które mogłyby świadczyć, że była wciągana na słup razem z ciałem. Ustalono też, że Chruszcz przed śmiercią szukał w internecie instrukcji, jak się robi pętlę wisielczą.

– Prokuratorzy doszli do wniosku, że nie było przestępstwa i do tej śmierci nie przyczyniła się osoba trzecia. Postanowienie jest nieprawomocne, zostało przesłane rodzinie zmarłego – powiedziała PAP Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
RED

Podziel się informacją ...
  • 485
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się