Dzieje sięFotoGłogów

Nie ma pieniędzy, by dokończyć modernizację? “Nie można już dłużej czekać”2 min na czytanie

1

Co dalej z obiektami Chrobrego Głogów na osiedlu Piastów Śląskich? Powstał tam już nowoczesny budynek z szatniami i zapleczem, mały plac z trawą do treningu oraz zbiornik retencyjny. Jednak kolejnym etapem tej inwestycji miała być przebudowa głównej płyty i budowa boiska wielofunkcyjnego. Miała, bo od lat miejska spółka stara się o środki zewnętrzne na ten cel. Dokładnie w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Wniosków z całego kraju jest mnóstwo, pieniędzy znacznie mniej, więc od tej pory do Głogowa nie trafiła ani złotówka (wcześniejszy etap modernizacji był dofinansowany przez ministerstwo).

– Przebudowa tego boiska to koszt w granicach 5 mln zł – spogląda w kosztorys Jarosław Trawiński, prezes Chrobrego, choć to wyliczenia sprzed kilku miesięcy, więc wiadomo, że teraz będzie drożej. A stan tej murawy woła o pomstę do nieba. – Trenują tam dzieci i młodzież. Trawa nadaje się do wymiany. Płytę trzeba budować od nowa – tak jak teraz się to robi. Dla nas to pilne zadanie. Nie można już dłużej czekać – nie ukrywa prezes. Dlatego spółka złożyła propozycję tej inwestycji do budżetu miasta na przyszły rok. Kwota jest ogromna. – Trzeba zrobić kolejny krok do przodu – apeluje Trawiński.

Planów na poprawę infrastruktury sportowej w naszym mieście jest jednak więcej. Starają się również o pieniądze na budowę balonu – chcą właśnie w ten sposób zadaszyć trzecią płytę sztucznego boiska przy ul. Wita Stwosza. – Tutaj wyliczenia opiewają na kwotę 500 tys. zł – wylicza prezes. I jednocześnie dodaje: sprawdziliśmy teraz to może kosztować nawet dwa razy więcej. – W naszej akademii trenuje około 500 dzieci i młodzieży. Zimą taki balon byłby dużym ułatwieniem, nie trzeba byłoby się martwić, gdzie zorganizować treningi – wyjaśnia.

Naprawiać trzeba też to co nowe – zbiornik retencyjny na Piastowie sią obsypuje, na stadionie przy ul. Wita Stwosza także jest wiele do zrobienia. Bo dbać trzeba nie tylko o sportowe wyniki, ale jednocześnie o bazę. Ta, która kiedyś stawiana była jako przykład do naśladowania, staje się po prostu przestarzała.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się