Dzieje sięGłogów

Nie mają gdzie parkować na Starym Mieście2 min na czytanie

Nie mają gdzie parkować na Starym Mieście

Ulica Rynek tuż za miejskim ratuszem, gdzie znajdują się liczne ogródki gastronomiczne, została tymczasowo zamknięta – do połowy września. Wszystko po to, by ludzie, którzy wypoczywają i korzystają z oferty głogowskich restauratorów mogli tam spędzić spokojnie czas. Wcześniej był z tym problem. – Ruch samochodów był bardzo duży zwłaszcza w okresie pory obiadowej. Jedząc obiad w ogródku obok miało się sznur aut, spalenizny i głośną muzykę – opowiadają.

Teraz się wszystko zmieniło. Faktycznie jest spokojniej i ciszej. Jednak mieszkańcy pobliskich kamienic mają sporo zmartwień. Dotyczą one miejsc parkingowych na Starym Mieście. – Jest ich zbyt mało – żalą się, że odkąd zamknięto drogę to o wolne miejsce niezwykle trudno. – Parkuje się gdzie tylko można. Pod teatrem, gdzie niby też jest zakaz i przy donicach. Wieczorami jest najgorzej – dodają, że także parking na bulwarze jest cały zajęty. – Faktycznie powstało tam sporo miejsc parkingowych, ale to nadal jest za mało – apelują o kolejne. Ich zdaniem zamknięcie ul. Rynek jeszcze spotęgowało ten problem. – Myślę, że każdy kto kupuje tutaj mieszkanie zapłaciłby dodatkowe 20-30 tys. zł, by mieć miejsce na parkingu podziemnym. Albo niech taki duży wybuduje miasto – i wynajmuje miejsca postojowe abonamentowo. Na pewno chętnych nie będzie brakowało – rzuca pomysłem mieszkaniec tej ulicy.

Radoxim 5

– Realizujemy wniosek głogowskich przedsiębiorców i mieszkańców, którzy prosili o wyłączenie Rynku z ruchu aut. Nie jest możliwe, by na całym Rynku wprowadzić zakaz ruchu, ponieważ wymusiłoby to dalsze ograniczenia w przejazdach i parkowaniu na innych ulicach Starego Miasta. Wsłuchując się w argumenty mieszkańców i przedsiębiorców wprowadzamy okresowy zakaz ruchu od strony północnej, będziemy obserwować sytuację i zobaczymy czy to rozwiązanie odpowiada przedsiębiorcom, ich klientom i mieszkańcom – wyjaśniał przed wprowadzeniem tych zmian na rynku Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się