Dzieje sięGłogów

Nie marnuj jedzenia. Nie wyrzucaj do śmietnika. Zostaw w społecznej lodówce1 min na czytanie

Nie marnuj jedzenia po świętach. Są lodówki społeczne!

Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” przypomina, że święta to czas, kiedy w koszu ląduje dwa lub nawet trzy razy więcej żywności niż zazwyczaj. Trochę statystyki: co dziesiąty Polak przyznaje, że po rodzinnym ucztowaniu w domu marnuje się minimum 2 kg produktów. Stąd apel: nie wyrzucajcie żywności do śmietnika, ale zostawiajcie w społecznych lodówkach.

– Jeżeli po świętach zostało wam świeże, dobre jedzenie wystarczy je zapakować, opisać nazwą oraz datą przygotowania i dostarczyć do jednej z trzech lodówek na terenie miasta – mówi Anna Mazurkiewicz. Takie lodówki znajdują się przy MOPS (ul. Sikorskiego 4, czynna w godz. 7-15), parafii św. Klemensa (ul. Generała Sikorskiego, czynna całą dobę) i parafii. Miłosierdzia Bożego (ul. Królowej Jadwigi 1, czynna w godz. 8-22).

Do jednej z nich, to co zostało po świętach, wsadziła Joanna. – Nie lubię wyrzucać jedzenia, a miałam całą blachę różnych ciast. Nie planowałam już nikogo zapraszać. Wiedziałam, że sami nie damy rady tego wszystkiego zjeść. Zebraliśmy się i poszliśmy zanieść ciasto właśnie do takiej lodówki – cieszy się, że mogła komuś pomóc.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się