Dzieje sięFotoGłogów

Nie wsiadaj za kółko pod wpływem alkoholu! Pracownicy MCWR i policjanci w akcji [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

1

Pracownicy Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny z pomocą policjantów KPP przeprowadzili akcję „Prowadzę jestem trzeźwy” (23.11.). Chcieli przypomnieć kierowcom o tym z jakimi niebezpieczeństwami związane jest prowadzeniem auta pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. – Jazda pod alkoholu lub podobnie działającego środka uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest zabroniona – podsumowuje prowadząca akcję kierownik działu profilaktyki i wspierania rodziny Magdalena Lembicz-Staniukiewicz. – Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dodawała.

Udało nam się porozmawiać z kontrolowanymi kierowcami. Wśród nich był Wincenty Wodniczak (711.), który przyznawał, że ma duże doświadczenie, bo prawo jazdy zdobył w 1977 roku. – Prowadzę samochód ostrożnie. Staram się być wzorowym kierowcą i absolutnie nie dopuszczam do siebie nawet możliwości spożywania alkoholu przed siadaniem za kierownicę – zarzekał się głogowianin.

Spotkaliśmy również profesjonalistów jeżdżących zawodowo samochodami ciężarowymi. – Nie mogę sobie pozwolić, aby gdzieś jechać pod wpływem alkoholu. Jeżdżę zarówno po drogach polskich, jak i angielskich. Dobrze znam zasady ruchu drogowego w obu państwach. W prawie brytyjskim dopuszczalne jest 0,8 promila, a to są jakieś dwa, może trzy piwa. Jeżeli jednak chodzi o kierowców profesjonalnych nie ma takiej możliwości, więc w przed trasą nigdy nie spożywamy alkoholu – mówił.
Wszyscy kierowcy w ramach podziękowania za odpowiedzialną jazdę samochodem dostali upominki. Starszy posterunkowy Izabela Sikora z wydziału ruchu drogowego w KPP Głogów informowała, że żaden z zatrzymanych dziś przez nią kierowców nie wykazał śladu alkoholu ani tym podobnych substancji w organizmie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się