Dzieje sięGłogów

Niech znów kosze wypełnią się po brzegi! Jutro akcja „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”1 min na czytanie

Trwa akcja

To już kolejna, bo piąta edycja charytatywnej akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. I znów kosze wypełnią się po brzegi. Strażacy ochotnicy, czyli ludzie o wielkich sercach, będą na was czekali w ten weekend (10/12.12.) w sklepie Carrefour w Głogowie. Od rana do wieczora. – Możecie pomóc dzieciom – zachęca do udziału w akcji Władysław Wolski, koordynator całej akcji. Udział w niej wezmą jednostki OSP Jaczów, Jerzmanowa oraz Ruszowice.

– Do koszyków możecie włożyć artykuły plastyczne, gry i zabawki. Ważne jest to, aby były to nowe rzeczy, które możne zdezynfekować. Nie przynosimy pluszowych maskotek – zaznacza.

To zbiórka paczek i upominków dla dzieci przebywających w klinice onkologicznej we Wrocławiu i innych szpitalach onkologii dziecięcej w całym kraju. – Z doświadczenia jednak wiemy, że udaje się zebrać bardzo dużo rzeczy. Dlatego obdarujemy nimi również głogowski szpital czy domy dziecka – zapowiada Wolski. Pomagają także żłobki, przedszkola i szkoły z terenu powiatu głogowskiego. – Wszystkim serdecznie dziękujemy – dodaje. W ubiegłym roku zbiórki nie było. Powód? Epidemia koronawirusa. Teraz wracają z wielką nadzieją i energią do działania. I pomagania.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się