Dzieje sięGłogów

Niedziela Palmowa inna niż zwykle. Kościoły puste2 min na czytanie

Niedziela Palmowa inna niż zwykle. Kościoły puste

Kościoły są puste. A właśnie dziś (5.04.) rozpoczynamy Wielki Tydzień. –
Ze względu na epidemię i dyspensę biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego nadal bardzo prosimy o pozostanie w domu i skorzystanie z transmisji mszy śwęitych niedzielnych w środkach społecznego przekazu – mówi ks. Stanisław Brasse, proboszcz parafii św. Mikołaja w Głogowie.

Celebracje liturgiczne w trakcie Triduum Paschalnego odbędą się bez udziału wiernych. Informuje jednak, że będą one transmitowane na YouTubie.

W związku z tym, że we mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób zwraca się z ogromną prośbą, aby na daną mszę przychodziły te osoby, które zamówiły intencję.

– Najważniejszymi i najaktywniejszymi świątyniami w tym czasie niech staną się nasze domy. Bardzo liczymy na zrozumienie i dostosowanie się do tych wskazań, które pomogą nam w spokoju i bezpieczeństwie przeżyć tę wyjątkową sytuację – dodaje.

Do spowiedzi świętej będzie można przystąpić od poniedziałku do środy w godz. 8-10 oraz po południu w godz. 16.30-18. – Będziemy spowiadać w salach kolegium przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Wejście do kolegium od dziedzińca. W tych godzinach w kościele co kwadrans będzie udzielana Komunia św. W samym czasie w świątyni może być maksimum 5 osób – wyjaśnia Brasse.

W Wielki Czwartek rozpoczynie się Triduum Paschalne. W tym dniu msza święta – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.
– Zamiast zwyczajowego nawiedzenia tzw. ciemnicy, pomódlmy się w gronie rodzinnym, łącząc się ze Zbawicielem w godzinie Jego konania w Ogrójcu – zaznacza proboszcz.

W Wielki Piątek nie odprawia się mszy świętych. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18. W Wielką Sobotę Kościół wspomina złożenie Chrystusa do grobu. O godz. 20 rozpocznie się Wigilia Paschalna.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się