Dzieje sięGłogów

Nielegalna wycinka drzew na Wyspie Katedralnej4 min na czytanie

Nielegalna wycinka drzew na Wyspie Katedralnej 4

Powalone stare drzewa, ale nie oszczędzono również tych młodszych. Ktoś wyciął drzewa na Wyspie Katedralnej. O sprawie poinformował nas czytelnik portalu.

-To na opał ludzie tną – nie ma wątpliwości głogowianin, który pokazał nam teren wycinki – Spaceruję tędy i widzę, że ktoś przychodzi systematycznie i odpiłowuje kolejne fragmenty. Jeden taki mi powiedział, ze to bobry. Bzdura! Od razu widać, że to ludzie zrobili. Piękne stare drzewo wycięli, aż szkoda patrzeć. Zamiast ten teren posprzątać, wydzierżawić, jakąś rekreację zapewnić, to wszystko marnieje, a ktoś przychodzi i wycina, i czuje się bezkarny – opowiada z żalem.

Głogowianin rozglądał się po okolicy w nadziei, że może znajdzie winowajców i drewno na ich działce, ale zamiast tego znalazł jeszcze jedno wycięte drzewo. Tym razem przy Kamiennej Drodze niedaleko zabudowań. – Ktoś miał na to zgodę? Nie sądzę – podsumowuje. Z tym pytaniem udaliśmy się zatem do głogowskiego ratusza.

-Oczywiście, nie było zgody ze strony urzędu na wycinkę drzew. Niestety teraz może być za późno na ustalenie sprawców – mówi Daria Jęczmionka z głogowskiego ratusza. Urzędnicy apelują do mieszkańców tego rejonu i pracowników pobliskiej parafii, aby zgłaszali od razu na policję przypadki, kiedy widzą, że łamane jest prawo. – Nawet w momencie, kiedy słychać warkot pił spalinowych – dodaje – My ze swojej strony zgłosimy sprawę dzielnicowemu, który ma pod swoją opieką Wyspę Katedralną.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się