Dzieje sięGłogów

Nielegalne polowanie. Myśliwi ujęli… innego myśliwego1 min na czytanie

Nielegalne polowanie. Myśliwi ujęli... innego myśliwego
freepic.diller

W lesie pod Głogowem myśliwi zatrzymali innego myśliwego i wezwali policję. Do zdarzenia doszło wczoraj (8.11) w nocy, około 21:30. Mężczyzna miał pozowlenie na broń i legitymację, ale nie mógł dokonać odstrzału, a upolował dzika. Nikogo nie ponformował o swoim polowaniu.

-Zatrzymano 73-letniego mężczyznę. Myśliwy nie dopełnił formalności i nie wpisał się do książki ewidencji polowań – przybliża Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy głogowskiej komendy. Myśliwy odpowie przed sądem i bracią łowiecką.

Radoxim 5

-To jest nielegalne polowanie i tak po prostu nie można – skomentował nam anonimowo jeden z głogowskich myśliwych – Trzeba wpisywać się do książki ewidencji polowań. Teraz odbywa się to wszystko elektronicznie, przez telefon, aby ułatwić myśliwym sprawę. Wcześniej musieliśmy jechać i wypełniać książkę ręcznie – i dodaje- Nie rozumiem takiego postępowania. Tu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Przepisy myśliwskie mówią jasno: W miejscu wskazanym w książce ewidencji jako miejsce wykonywania polowania nie może w tym samym czasie, bez zgody myśliwego wykonującego polowanie, polować inny myśliwy. Co się stało z dzikiem? Zwierzyna pójdzie do skupu, gdyż po odstrzale stają się własnością koła.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się