Dzieje sięGłogów

Niemiecka spółka przejmie udziały w GPK Suez!1 min na czytanie

Niemiecka spółka przejmie udziały w GPK Suez!

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach, dojdzie do przejęcia udziałów w spółce GPK Głogów. Chodzi o 49 proc. udziałów, które należą do francuskiej firmy Suez. Ich nowym właścicielem ma zostać niemiecka spółka PreZero. – Cała operacja odbywa się na poziomie europejskim – informuje nas Zbigniew Rybka, prezes GPK. Opowiada, że głogowska spółka jest jedną z wielu – przejęcie udziałów odbywa się w pakiecie. – Obejmuje wszystkie firmy należące do Suez zajmujące się gospodarką odpadami z Polski, Niemiec, Szwecji, Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii – wyjaśnia.

Firma PreZero funkcjonuje w Polsce od kilku lat. W sąsiednim województwie lubuskim obsługuje gospodarkę odpadami m.in. w Nowej Soli, Wschowie, Kożuchowie. Co oznacza zmiana właściciela w praktyce? Jak zapewniają w GPK dla przeciętnego głogowianina i pracownika ich firmy niewiele. – Zmieni się nazwa i logo. Nie będzie zmian organizacyjnych,  nie będzie zwolnień pracowników, nie będzie zmian w składzie zarządu – dodaje Rybka. Na jakim etapie jest procedura? – Z naszych informacji, które otrzymujemy, wynika, że firma PreZero czeka na zgodę poszczególnych urzędów konkurencji z tych krajów Europy – zaznacza prezes. Formalności powinny zostać dopięte w drugim kwartale br. Zgody na przejęcie mniejszościowych udziałów w GPK nie musi wyrażać miasto – które posiada 51 proc.

– Zgodnie z umowami, gdyby miało dojść do sprzedaży udziałów, to wówczas miasto ma prawo do ich pierwokupu. Ten zapis nie obowiązuje w przypadku przejęcia udziałów – kończy. O szczegółach transakcji poinformujemy w najbliższym czasie.
RED

Podziel się informacją ...
  • 71
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się