Dzieje sięGłogów

Niepełnosprawni mają tutaj spory problem, bo kierowcy z przejścia dla pieszych zrobili sobie parking1 min na czytanie

Niepełnosprawni mają tutaj spory problem, bo kierowcy z przejścia dla pieszych zrobili sobie parking

Ulica Małgorzaty Cylejskiej w Głogowie – i zastawione przejście dla pieszych. Na chodniku, gdzie znajduje się obniżony krawężnik, stoją samochody. Choć to przecież nie parking. Niepełnosprawni mają problem. W tym starszy mężczyzna, który mieszka w bloku tuż obok. – Pomiędzy samochodami trudno mu się przecisnąć – opowiadają mieszkańcy, którzy interweniują w tej sprawie. Bo to nie pierwszy taki przypadek w tym miejscu.

– Problem z parkingami? Na nowym osiedlu raczej go nie ma, bo powstało mnóstwo miejsc postojowych. Może nie zawsze zaparkuje się blisko klatki, ale czasami wystarczy się po prostu przejść. Jak widać nie wszystkim się chce – dodaje pani Halina, która załamuje ręce. Interwencje policji niewiele dają. – Ludzie dzwonią tam, ale co z tego? Auta dalej stoją – zwraca uwagę. Jakie wyjście mają niepełnosprawni? Szukać kolejnego najbliższego przejścia dla pieszych. A te są od siebie oddalone. – Albo jazda ulicami miasta. To z kolei bardzo niebezpieczne – ostrzegają głogowianie. Według najnowszego taryfikatora takie parkowanie może skończyć się mandatem w wysokości minimum 1 tys. 500 zł.

O tych, ale i wielu innych problemach z jakimi borykają się niepełnosprawni, nagraliśmy reportaż. Koniecznie go zobaczcie poniżej.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się