Dzieje sięFotoGłogów

Niepełnosprawni z postulatami i transparentami: Mniej słów, więcej czynów [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

1

Niepełnosprawni głośno mówią o swoich problemach – po raz kolejny przygotowali petycję do władz powiatowych oraz miejskich. Dziś (14.09.) przed ratuszem mieli też ze sobą transparenty. – Mnie słów, więcej czynów – widniało na jednym z nich.

Petycja to dziesięć postulatów. – Chcemy zaakcentować problemy, które wskazują osoby niepełnosprawne – mówiła Krystyna Piasecka-Olejniczak, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. – Część postulatów się powtarza, kolejne są nowe. Proponują utworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów na osiedlu Piastów. Także przywrócenie linii komunikacji miejskiej numer pięć łączącej Hutnik z osiedlami Piastów oraz Kopernik. Ponadto utworzenie toalety dostosowanej do osób niepełnosprawnych na Starym Mieście. Dostosowanie alei Wolności do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – wymieniała.

Radoxim 5

Odpowiedział m.in. prezydent. Mówił o dużych inwestycjach. – W myśl hasła: mniej słów, więcej czynów – skupię się na tych najważniejszych postulatach. Budowa hospicjum? To się dzieje. Ogromna inwestycja, bo za ponad 20 mln zł. Po wielu latach starań stało się to faktem – Rafael Rokaszewicz wspominał również o przebudowie kina Jubilat. – Na miejskie centrum integracji. W tym roku ogłaszamy przetarg na przebudowę tego obiektu na piękne centrum. Myślę, że wszyscy będą nam jego zazdrościć – zapowiadał. I jedni, i drudzy – czyli władze powiatu i miasta deklarowały współpracę z niepełnosprawnymi a także likwidację barier architektonicznych.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się