Dzieje sięFotoGłogów

Niesamowite nagrody w konkursie plastycznym dla dzieci!4 min na czytanie

1

Ciężko było siedzieć w domach przez koronawirusa, a teraz mamy już więcej wolności i przyszedł czas na nagrody. Strażak OSP Smardzów Paweł Woźniak zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci – służby ratownicze w oczach dziecka w walce z wirusem. Obiecywał, że nagrody zostaną wręczone, gdy minie zagrożenie i słowa dotrzymał.

Paweł Woźniak z Jaczowa, strażak ochotnik, wymyślił ten konkurs i go zorganizował. Na szczęście spotkał wiele przychylnych osób, które mu w tym pomogły. W akcję, która miała nieco rozerwać dzieci siedzące w domach, włączyło się wiele służb, firm i osób, w tym wszystkie służby mundurowe z naszego miasta, a także MOK i pogotowie ratunkowe. W konkursie wzięły udział dzieci z całego powiatu głogowskiego.

Wreszcie można było rozdać nagrody – wspaniała uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w środę (16.09.). Dopisali sponsorzy, którzy ufundowali dzieciom nagrody. Dzięki nim każde dostało wspaniały upominek! Nagrody były bardzo fajne, niekiedy nawet ciężkie i dzieci nie mogły sobie poradzić z ich uniesieniem, ale to chyba dobrze. Jednak najbardziej zabłysnęła 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej, która zwycięzcom z najstarszej grupy ufundowała bilety na zwiedzanie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim wraz z ćwiczeniem na symulatorze skoków spadochronowych i lotem w tunelu aerodynamicznym.

Udział w konkursie wzięły dzieci od przedszkolaków do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. W najstarszej kat. klas 4- 8 głowne nagrody otrzymali Piotr Zygmunt, Maja Kulus, Hanna Mituła. W kat. klas 1-3 Nikodem Bandurow, Wiktoria Burda, Patryk Goliszewski. W kat. przedszkoli Igor Święch, Lenka Frąk, Karolina Zygmunt.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się