Dzieje sięGłogów

Niewielu seniorów się zaszczepiło, mimo że za darmo. Jest jeszcze trochę czasu1 min na czytanie

Ukraińcy mają problem z kontynuacją szczepień przeciwko COVID 19

W Głogowie realizowany jest program „Profilaktyka zdrowotna w zakresie szczepień profilaktycznych przeciwko grypie osób powyżej 65 roku życia zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Głogów”. W ramach programu Głogowski Szpital Powiatowy zaszczepi 376 osób po 65 r.ż. Do 17 listopada zaszczepiło się 108 seniorów. Szczepienia zaczęły się w październiku i potrwają do 15 grudnia. Rejestracja odbywa się codziennie pod numerem telefonu 609 311 864 lub w centralnej rejestracji szpitala.

Szczepić się przeciwko grypie może w naszym mieście każdy. Program miejski to jedno, a państwowy to drugie. Zwykle za preparat będzie już trzeba zapłacić. Resztę kosztów pokrywa NFZ. Dzieci mogą być szczepione wyłącznie w placówkach medycznych, nie w aptekach. Kobiety w ciąży i seniorzy w wieku powyżej 75 lat, na podstawie wystawionej recepty, otrzymają szczepionki przeciwko grypie bezpłatnie.

Z częściową refundacją mogą wykupić szczepionki osoby w wieku 65+, dzieci po ukończeniu 6 m.ż., dorośli do 65 roku życia z dodatkowymi chorobami. Dla pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest płatna. Decyzję o wysokości odpłatności za szczepienie podejmuje osoba wystawiająca receptę.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się