my: GrębociceRegion

Niezwykła wystawa prac fotograficznych mieszkańców gminy Grębocice2 min na czytanie

Niezwykła wystawa prac fotograficznych mieszkańców gminy Grębocice 3

Mnóstwo pomysłów, wyobraźnia, niezwykła odwaga, a także poczucie humoru. To można powiedzieć o mieszkańcach, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Grębocicach, a z ich prac fotograficznych powstała wystawa „Grębocicka żywa sztuka”, otwarta we wtorek (16.09.) w nowej Galerii Spichlerz.

Krótko mówiąc, pomysł polegał na tym, aby uczestnicy konkursu wcielili się w postaci z obrazów i zrobili zdjęcie. Aż 22 osoby zgłosiło swoje prace na konkurs i dla wszystkich były nagrody, głównie karty podarunkowe do Empiku. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Banaszak z Dużej Wólki, która pracuje w markecie w Głogowie, ale czuje się bardzo związana z wsią i kocha prace w ogrodzie. Dlatego zaimprowizowała scenę z obrazu Józefa Chełmońskiego „Babie lato”.

– Jestem ze wsi, a Chełmoński malował polską wieś, więc najbardziej mi pasował – tłumaczyła nam swój wybór zwyciężczyni konkursu. Ona przygotowała całą stylizację, a zdjęcie robiła jej mama, sołtys Dużej Wólki Anna Bagrowska. Pani Małgorzata znalazła pasujące miejsce. – To jest nasze pole. Trzeba było wyczekać na odpowiednią pogodę i ułożenie chmur – opowiada. Na zdjęciu leży na tym polu w białej płóciennej koszuli, z rozrzuconą żółtą chustą, pod ręką ma kij. W tle stoi nawet… pies z tektury. Wszystko identyczne jak na obrazie!

– Nie dziwne, że ta praca wygrała konkurs, choć inne także były bardzo dobre. Drugie miejsce zajęły Teresa Łempicka z obrazem „Kobieta śpiąca” oraz Wiktoria Chrzan z obrazem „Pola Negri”. Były także dwa trzecie miejsca oraz 17 wyróżnień.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice