Artykuł InformacyjnySport

Niszowe rozgrywki? Wręcz przeciwnie! Niższe ligi w Polsce też są chętnie obstawiane!3 min na czytanie

Niszowe rozgrywki? Wręcz przeciwnie! Niższe ligi w Polsce też są chętnie obstawiane!

Kiedyś do ofert bukmacherów trafiały tylko mecze rozgrywane w najpopularniejszych światowych ligach. Jednakże przez ostatnie lata rynek zakładów sportowych mocno się rozwinął. Dzięki temu dzisiaj we wspomnianych ofertach można znaleźć nawet typy dotyczące spotkań rozgrywanych w niższych ligach. Oczywiście nie wszyscy typerzy poświęcają im swoją uwagę, ponieważ wiele osób skupia się na typowaniu tylko tych popularnych spotkań.

Nie można jednak stwierdzić, że mecze rozgrywane w niższych polskich ligach są przez typerów kompletnie pomijane. Wręcz przeciwnie! Spora grupa amatorów obstawiania zamieszcza takie spotkania na swoich kuponach. Co więc warto wiedzieć o niższych ligach w Polsce? Jakie zakłady dotyczące takich spotkań można znaleźć u bukmacherów?

Mecze 1 Ligi i 2 Ligi stały się standardem w ofertach bukmacherów!

Zdecydowanie największą uwagę kibiców zawsze przyciąga rywalizacja toczona w najwyższych klasach rozgrywkowych. Polska nie jest tutaj żadnym wyjątkiem, ponieważ Ekstraklasa góruje nad innymi ligami pod względem popularności. Początek każdego kolejnego sezonu jest więc czasem, kiedy kibice próbują wytypować przyszłego triumfatora ligi. Niektórzy zastanawiają się także nad tym, kto zostanie królem strzelców Ekstraklasy. Jednak statystyki publikowane przez bukmacherów dobitnie pokazują, że wielu typerów kieruje swój wzrok w inne miejsca.

Mowa oczywiście o boiskach 1 Ligi i 2 Ligi, czyli odpowiednio drugiego oraz trzeciego poziomu rozgrywkowego nad Wisłą. Na tym poziomie rywalizuje obecnie wiele klubów znanych ze swoich występów w Ekstraklasie. Nie wykluczone, że jest to jeden z czynników, który skutecznie przyciąga nowych sponsorów. Dzięki ich wsparciu rozgrywki w niższych ligach wkroczyły na zupełnie nowy poziom marketingu!

Lepszy marketing, stałe transmisje meczów, wsparcie kibiców; każdy z tych aspektów odegrał inną rolę w popularyzacji opisanych rozgrywek. Fakty są jednak takie, że dzisiaj obstawianie spotkań w obydwu wymienionych ligach nie stanowi większego problemu.

Ligi regionalne, czyli zupełna nowość i gratka dla fanów!

Piłkarska 2 Liga jest ostatnim poziomem rozgrywkowym o charakterze centralnym. Rozgrywki 3 Ligi odbywają się już bowiem na szczeblu regionalnym. Dlatego takie mecze są gratką głównie dla pasjonatów lokalnych rozgrywek piłkarskich. Warto jednak podkreślić, że bukmacherzy starają się rozszerzać swoje oferty nawet o takie spotkania!

Dzięki temu pasjonaci obstawiania zaczęli częściej grać swoje własne typy piłkarskie poświęcone niższym ligom. Co prawda, oferta zakładów dotyczących spotkań na szczeblach regionalnych nie jest aż tak mocno rozbudowana. Mimo to wielu typerów znajdzie w niej coś dla siebie. Być może wspomniane zakłady bukmacherskie staną się kolejnym czynnikiem, który zwiększy popularność rozgrywek w niższych ligach.

Zakłady poświęcone takim spotkaniom można znaleźć między innymi w ofercie firmy STS, czyli największego legalnego bukmachera w Polsce.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne