Dzieje sięFotoGłogów

Nocny trening integracyjny grupy Street Workout Głogów2 min na czytanie

Nocny trening integracyjny grupy Street Workout Głogów 4

Kto się zastanawiał, co się dzieje w parku przy ul. Budowlanych w sobotni wieczór (11/07.), to już rozwiewamy wątpliwości. To był nocny trening integracyjny grupy Street Workout Głogów. Integracyjny, gdyż byli nie tylko głogowianie, ale także goście z Polkowic, z polkowickiej grupy BarControl, która zajmuje się tym rodzajem sportu i propaguje go w Zagłębiu Miedziowym.

Przyszli prawie sami mężczyźni, bo do takiego ciężkiego treningu trzeba mieć krzepę. Ale była także jedna pani – Karolina Wójcik, prezes klubu sportowego SWG. – Spotykamy się tu w parku przy ul. Budowlanych cyklicznie – poinformowała, wskazując siłownię zewnętrzną do street workoutu, czyli pod chmurką, na której spotyka się grupa. – Miejsce to jest naszym pomysłem i powstało z naszej inicjatywy, ze środków budżetu obywatelskiego. Treningi odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11, są otwarte dla wszystkich i bezpłatne – powiedziała nam Karolina Wójcik przed wieczornym treningiem integracyjnym.

Kto tamtędy, koło strumyka, przechodzi, ten może zaobserwować, że faktycznie wiele osób ćwiczy na urządzeniach. Tym razem pomysłodawcą treningów integracyjnych, które odbyły się już w Polkowicach, Legnicy, a w Głogowie na marinie, jest grupa z Polkowic. Na głogowskiej siłowni koło strumyka było podciąganie, pompki i pompki na poręczach. Bardzo trudny trening z wykorzystaniem urządzeń i własnego ciała.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się