Dzieje sięGłogów

Noga z gazu! Liście zalegają na ulicy, miejskie służby w akcji1 min na czytanie

Noga z gazu! Liście zalegają na ulicy, miejskie służby w akcji

Na ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych zalegają liście opadające z drzew. Teraz, gdy jesień w pełni, przybywa ich z dnia na dzień. Wszyscy, zarówno piesi jak i kierowcy, powinni więc zachować szczególną ostrożność. Do niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na ul. Wojska Polskiego, gdzie auto wyjeżdżając z ronda wpadło w poślizg. Na szczęście prędkość nie była zbyt duża, więc kierowca zapanował na samochodem. I nikomu nic się nie stało.

– Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Gdy warunki pogodowe są gorsze, należy zwolnić, w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia – apeluje Emilia Reguła z KPP w Głogowie.

Miejskie służby sprzątają liście regularnie. – Skupiają się w pierwszej kolejności na ciągach pieszych i komunikacyjnych. Liście z parków nie są jeszcze wywożone, bo nie ma takiej potrzeby – informuje nas Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta. A, gdy opanowany zostanie problem liści, zacznie się zimowe utrzymanie dróg – w listopadzie.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się