Dzieje sięGłogów

Nowa fabryka w głogowskiej strefie? Działka na sprzedaż, ale w ratuszu nikt nie puszcza pary z ust1 min na czytanie

Nowa fabryka na strefie? Działka na sprzedaż, ale w ratuszu na razie cisza

Na sprzedaż jest wystawiona działka o powierzchni 24437 mkw. włączona do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podstrefy Głogów. To użytki rolne porośnięte trawą i samosiejkami.

Zgodnie ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zachodniej dzielnicy przemysłowo-składowej w Głogowie i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nieruchomość leży w obszarze przeznaczonym na obiekty produkcyjne, składy i magazyny oraz zabudowę usługową.

Czy to oznacza, że wkrótce w Głogowie możemy liczyć na nowego inwestora? A jeśli tak, to na ile miejsc pracy by przybyło? – Na razie nie komentujemy sprawy – mówi nam Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta.

Cena wywoławcza tej działki to 1 mln 330 tys. zł netto. 23 proc. podatek VAT będzie doliczony do wylicytowanej ceny. Przetarg odbędzie się w 12 maja w głogowskim ratuszu. Zgodnie z ustawą prawo pierwokupu własności i użytkowania wieczystego przysługuje Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

Do aktu notarialnego nabywca będzie zobowiązany przedłożyć umowę zawartą z LSSE S.A. określającą zasady jego współuczestniczenia w kosztach związanych z administrowaniem strefą oraz utrzymaniem ogólnej infrastruktury.

W naszej strefie obecnie zlokalizowało swoje przedsiębiorstwa ośmiu inwestorów.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się