Dzieje sięGłogów

Nowa rola Michała w Chrobrym! W klubie mówią o nim, że jest legendą1 min na czytanie

Jedenasty sezon Michała Ilkowa-Gołąba

Michał Ilków-Gołąb podczas letniego okresu przygotowawczego doznał bardzo poważnej kontuzji – zerwania wiązadła krzyżowego. Czeka go dłuższa przerwa od gry w piłkę nożną – nawet kilka miesięcy. A to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w klubie. Obrońca na którego zawsze można było liczyć. Ma 37 lat – do Chrobrego trafił w sezonie 2012/2013. Wcześniej występował m.in. w Polarze Wrocław, Miedzi Legnica, Śląsku Wrocław, GKP Gorzów Wielkopolski, Zawiszy Bydgoszcz czy niemieckim 1.FC Kaiserslautern.

– Przychodząc do klubu powiedziałem do Michała: witam legendę Chrobrego. Trochę się zaśmiał, ale uważam, że to bardzo ważny zawodnik dla naszego zespołu. Chciałem opierać na nim grę. Niestety przydarzyła się ta kontuzja – mówi nam Marek Gołębiewski, trener Chrobrego. Dodaje, że chwilę później obrońcy zaproponowano nową rolę w drużynie. – Chcemy by dołączył do naszego sztabu szkoleniowego. Zgodził się. Będzie odpowiadał za analizę. Wiadomo, że potrzebuje czasu, ale był miło zaskoczony – zauważa.

Radoxim 5

Zdaniem Zbigniewa Prejsa, dyrektora sportowego Chrobrego, to świetny pomysł. – Jest częścią naszego klubu. Wiosną, gdy wróci do treningów, na pewno przyda się na boisku. Ale wiemy ile ma lat i chcemy go zatrzymać u nas na dłużej. Jest ważną osobą w szatni. Podobnie było z Damianem Sędziakiem, który też grał a teraz jest kierownikiem drużyny – przypomina.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się