Dzieje sięGłogów

Nowa wystawa w Galerii Czytelnika1 min na czytanie

Nowa wystawa w Galerii Czytelnika

Zapraszają na nową wystawę do Galerii Czytelnika w miejskiej bibliotece. Tym razem prezentują realistyczne portrety autorstwa Julii Machało.

„Z czerwonego dywanu na papier 2.0” to nowa wystawa, która można podziwiać w Galerii Czytelnika w bibliotece BLOG (ul. Perseusza 13). Autorką prezentowanych prac jest Julia Machało, 18-letnia artystka, uczennica Technikum Przyrodniczego w Głogowie. Na ekspozycję składają się portrety sław, które kojarzymy z czerwonego dywanu, wykonane kredkami lub ołówkiem.

Radoxim 5

Z daleka wydaje nam się, że patrzymy na zdjęcia. Dopiero, kiedy podejdziemy bliżej, dostrzegamy pociągnięcia kredki lub ołówka. Prace Julii Machało zachwycają precyzją i realizmem. Młoda artystka tworzy od dziecka, ale jeśli chodzi o rysowanie portretów rok 2018 uznaje za przełomowy.

– Od tego czasu regularnie na moim profilu na Instagramie (@allthelovejuliet) pojawiają się kolejne postacie. W ten sposób łatwo można dostrzec mój postęp,a także różne techniki i metody, które wykorzystuję – wyjaśnia Julia.

Warto podkreślić, że autorka prac jest samoukiem, każda kolejny portret to dla niej lekcja.

Na wystawie można obejrzeć portrety znanych aktorek i aktorów, np. Scarlett Johansson, Timothée’go Chalamet oraz piosenkarek i piosenkarzy: Lady Gagi, Freddiego Mercury’ego, Harry’go Stylesa. Prace będą prezentowane w Galerii Czytelnika w bibliotece BLOG do 20 maja. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się