Głogów

Nowe ścieżki rowerowe. Dwie już budują, trzecia pod znakiem zapytania1 min na czytanie

Nowe ścieżki rowerowe. Dwie już budują, trzecia pod znakiem zapytania

W Głogowie powstają dwie nowe ścieżki rowerowe – na Wita Stwosza i Paderewskiego. Trzecia ma powstać wzdłuż ulicy Piłsudskiego, ale jak się dowiedzieliśmy cena, jaką sobie zażyczył wykonawca znacznie przekroczyła planowany na ten cel budżet.

Wita Stwosza jest już rozkopana. – Zakres prac jest duży, wyremontujemy chodnik o długości 1 km i 200 metrów. Powstanie też ścieżka rowerowa. Przebudowa rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego i zostanie poprowadzona wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 14 i po przejściu na zachodnią stronę zakończy przy skrzyżowaniu w okolicach wejścia na stadion – przybliża Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. Koszt inwestycji to milion 670 tysięcy złotych. Rozpoczęła się też realizacja drugiej inwestycji na ulicy Paderewskiego. Co tam planuje zrobić miasto?

Oprócz ścieżki rowerowej, wybudowany zostanie chodnik i zatoka autobusowa. Do tego dojdzie remont nawierzchni i budowa sieci elektroenergetycznej. Wszystko powinno być gotowe do 15 maja przyszłego roku, a koszt to około milion złotych. Bardzo potrzebna rowerzystom jest również trzecia planowana inwestycja, czyli ścieżka wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Ten teren jest w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Skontaktowaliśmy się z GDDKiA, aby spytać o inwestycje.

Oferty przetargowe na budowę ścieżki rowerowej już otworzono. GDDKiA miało zabezpieczonych około 4 milionów złotych na ten cel, ale zgłosiła się tylko jedna firma, która zażądała prawie dwukrotnie większej kwoty. Przetarg zostanie prawdopodobnie powtórzony.

RED

Zobacz inne

Więcej w Głogów