Dzieje sięGłogów

Nowe wózki w PSZOK-u. Będzie łatwiej i wygodniej1 min na czytanie

Nowe wózki w PSZOK-u. Będzie łatwiej i wygodniej

W Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów są już nowe wózki do ważenia odpadów – głogowianie, którzy wywożą tam posegregowane śmieci, zwracali uwagę na to, że te stare po prostu się nie sprawdzają. Ciężko nimi było manewrować po placu wysypanym kamieniem. GPK Suez Głogów wysłuchało mieszkańców. Nowe wózki zostały wykonane w jednym z lokalnych warsztatów ślusarskich.

– Stworzyliśmy te wózki od podstaw. Specjalnie na potrzeby i życzenie naszych mieszkańców. Chcemy jeszcze dodatkowo utworzyć ścieżkę, czyli trasę po cegle, nie po kamieniach. To dodatkowo ułatwi przejazd wózkami i ich wyładowanie – podkreśla Krzysztof Kukla z GPK Suez.

Dodaje, że ważenie i selekcja śmieci jest obowiązkowa. – Rozumiem, że niektórych to denerwuje, że muszą wjeżdżać na wagę. Ale takie są przepisy. Musimy ewidencjonować ilościowo i jakościowo odpady. Są PSZOK-i, nawet nie daleko, które tego nie robią. My podchodzimy do sprawy zasadniczo. Jeżeli ustawa mówi, że ma być ewidencja, to jest co do kilograma – zaznacza. Wózki wyposażone są w hamulec. Ich maksymalne obciążenie to tona.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się