Dzieje sięGłogów

Nowego Testamentu nikt nie chce…1 min na czytanie

Nowego Testamentu nikt nie chce...

W Głogowie, prawie w każdym parku można spotkać “domki uwolnionej książki”, czyli miejsca gdzie za darmo można oddać lub wziąć książkę. Najczęściej spotykaną publikacją jest… Nowy Testament. Ludzie po prostu nie widzą, co z nim zrobić.

Najczęściej można spotkać kieszonkową wersję Nowego Testamentu. Są też psalmy, a także książki o tematyce religijnej. Czasami są to książki, które zostają po zmarłych bliskich. Niekiedy tego typu publikacje wręczane są na mieście przez różne grupy religijne. Osoby wierzące mają dylemat, co zrobić z takimi rzeczami, bo z jednej strony nie potrzebują kolejnej wersji Nowego Testamentu, z drugiej – to jednak święte słowo. Ostatecznie trafiają do “domków uwolnionej książki” i tylko zajmują miejsce, bo nikt nie chce tych publikacji wziąć. Pytamy o zdanie księdza.

Radoxim 5

-Niestety nie ma miejsc, gdzie można byłoby oddać takie książki – przyznaje ks. Rafał Zendran z głogowskiej kolegiaty -Wszystkie święte rzeczy należy zutylizować. Z wielkim szacunkiem należy je spalić, to jest dopuszczalne. Oczywiście nie publicznie, tylko na przykład na działce, na ogródku – wyjaśnia.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się