Fotomy:Kotla

Nowoczesna szkoła w Kotli! Wielkie pieniądze i jeszcze większe możliwości dla dzieci4 min na czytanie

Nowoczesna szkoła w Kotli! Wielkie pieniądze i jeszcze większe możliwości dla dzieci 11

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli oraz szkole w Chociemyśli realizowany jest program „Rozwój edukacji w Gminie Kotla”. A to niemal 800 tys. zł, z czego aż 780 tys. zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej, 80 tys. zł z budżetu państwa, a 40 tys. zł budżetu gminy. – To wielka szansa dla naszych uczniów i nauczycieli – cieszy się wójt Łukasz Horbatowski.

A wsparcie faktycznie jest duże. Byliśmy w tej szkole dziś (30.01.) – nowoczesne sale dydaktyczne z komputerami, projektorami, tablicami interaktywnymi i jeszcze więcej. Na zajęciach z języka angielskiego dzieci łączą naukę z zabawą. – Poprzez grę uczą się języka, słówek, zwrotów, ale co najważniejsze zajęcia odbywają się w małych grupach – zauważa Marta Łojko-Krzyszkiewicz, nauczycielka.

Radoxim 3

Także w sali do geografii uczniowie za pomoc specjalnej tablicy i oprogramowaniu mogą dowiedzieć się, jak powstają chociażby rzeki. – Kiedyś wiedzę nabywało się z książek, zajęcia były nieco nudne, bo wszystko sobie trzeba było wyobrażać. A teraz wiedzę z pewnością łatwiej jest pojąć – chwali wójt.

Projekt to też liczne szkolenia, kursy, studia dla nauczycieli, aby mogli się rozwijać. Dwa lata temu w szkole odbył się wart 6 mln generalny remont. Od tego momentu gmina pozyskała już w granicach 1,5 mln zł na tzw. miękkie projekty. A dzięki temu pomieszczenia są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Zobacz inne

Więcej w Foto