Dzieje sięGłogów

Nowoczesny dron już jest, potrzebują jeszcze dodatkowych akumulatorów1 min na czytanie

Nowoczesny dron już jest, potrzebują jeszcze dodatkowych akumulatorów

Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie otrzyma od miasta pomoc na zakup akumulatorów do drona.

W tym roku OSP została przyznana dotacja w kwocie 150 tys. zł za co został zakupiony dron wraz z kamerą, stacją ładowania, dwoma akumulatorami oraz czujnikiem zanieczyszczeń. – Sytuacja ekonomiczna spowodowała, że znacznie wzrosły zakupy sprzętu i przyznana dotacja nie pozwoliła na zakup kompletu akumulatorów. Aby zachować ciągłość pracy drona w akcjach ratunkowych niezbędne są dodatkowe akumulatory – sześć takich akumulatorów – wyjaśnia Artur Starczewski, naczelnik tej jednostki. Chodzi o dodatkowe 25 tys. zł, które z miejskiego budżetu trafi właśnie na ten cel.

– Oczywiście za pomoc dziękujemy radnym i prezydentowi, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo nas wszystkich – głogowian. Jesteśmy ratownikami ochotniczymi, więc nie pobieramy za to wynagrodzenia. Dla nas ta praca jest misją – dodaje. A to jak się angażują warto śledzić: TUTAJ. Dron sprawdził się m.in. w ostatniej akcji poszukiwawczej, która odbyła się 21 maja. Wtedy właśnie szukano zaginionego mężczyzny nad Odrą. Problem w tym, że dron musiał robić godzinne przerwy, by ratownicy mogli naładować akumulatory. Teraz, gdy będą mieli ich wystarczająco dużo, to takich sytuacji po prostu nie będzie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się