Dzieje sięFotoGłogów

Nowoczesny sprzęt dla pogotowia. Rokaszewicz apeluje: Szanujmy ludzi, którzy ratują nasze zdrowie [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Nowoczesny sprzęt dla pogotowia. Rokaszewicz apeluje: Szanujmy ludzi, którzy ratują nasze zdrowie [ZDJĘCIA] 4

W głogowskim oddziale Pogotowia Ratunkowego w Legnicy powód do radości – dziś (25.07.) oficjalnie przekazano kolejny nowoczesny sprzęt zakupiony przez miasto. To defibrylator, który ratuje ludzkie życie każdego dnia. Kosztował blisko 80 tys. zł i został w całości sfinansowany z budżetu miasta.

– Dziękujemy – mówiła Joanna Bronowicka, dyrektorka pogotowia. – Jest nowoczesny i lżejszy – dodawała, że ten defibrylator znalazł się już na stanie jednej z karetek.

Radoxim 5

– Pojawiają się nowe technologie przesyłania danych – to urządzenie służby do przesyłania EKG zapisu pacjenta. Po konsultacji z kardiologiem przewozimy wtedy pacjentów od razu do ośrodków interwencyjnych. Niezawodność tego przesyłania jest najważniejsza. Z roku na rok zmieniane są metody i zasady przesyłania tych danych. Dlatego trzeba wymieniać te urządzenia – ponadto dokłada się do nich coraz więcej różnych funkcji, które są bardzo ważne – wyjaśniała Beata Kopacka, kierowniczka głogowskiego pogotowia. Bo liczy się przecież czas.

Prezydent Rafael Rokaszewicz podkreślał, że na zakup sprzętu dla pogotowia w budżecie nigdy nie brakowało pieniędzy, bo w ostatnich pięciu latach na ten cel przekazano ponad 500 tys. zł. – Chcielibyśmy, aby w Głogowie docelowo był jeszcze jeden zespół ratowniczy więcej – żeby bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta było jeszcze większe. Będziemy nad tym pracować – zauważał.

Apelował też do pacjentów o wzajemny szacunek. – Cieszę się, że mamy świetną ekipę ratowników, która sprawdza się i trzeba im za to po prostu podziękować. Niestety często zdarza się, że od niektórych tej wdzięczności nie ma. Jest wręcz przeciwnie, bo zdarzają się agresywni pacjenci. Zatem szanujmy się – szanujmy osoby, którzy ratują nasze zdrowie i życie – prosił.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się