my:ŻukowiceRegion

Nowy maszt przy szkole. Mieszkańcy zagłosowali, rząd dał kasę1 min na czytanie

Nowy maszt przy szkole. Mieszkańcy zagłosowali,  rząd dał kasę
Maszt Żukowice

Na terenie Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim (gmina Żukowice) zamontowany został  maszt flagowy. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki mieszkańcom, którzy włączyli się w akcję „Pod Biało-Czerwoną” i oddali swój głos na stronie Ministerstwa.

Projekt zakładał sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zakupu zależała od głosów mieszkańców gminy, którzy wypełniali ankiety na stronie internetowej projektu. W przypadku gminy Żukowice wystarczało 100 głosów poparcia, ale dzięki zaangażowaniu mieszkańców gmina otrzymała ich ponad dwa razy więcej!

– Montaż masztu flagowego przy Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim – przy placówce oświatowej gdzie już od małego uczymy historii Polski, patriotyzmu i wiedzy o podstawowych wartościach jest nieprzypadkowe –  mówi wójt gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn

Zakup i montaż masztu był możliwy dzięki otrzymanej w kwocie 8 tys. zł dotacji, w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Opr. RED

Źródło: Gmina Żukowice

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice